Předpověď slibuje jasno a lehce přes 20°C. Ideální podmínky pro účast na běžeckých závodech. Můžete podpořit dobrou věc, nechat se unést mezi barvami, nebo si zasoutěžit v rámci třídílného seriálu Milada tour.

Ve Velkém Březně pořádá místní fotbalový klub charitativní běh na podporu pětiletého Josefa, který bojuje s leukémií. Kromě běhu na trasách 1 km (rodinný běh), 2 km (ženy) a 3 km (muži) čeká účastníky doprovodný program, tombola či autogramiáda teplických fotbalistů v čele s Hyčkou, Verbířem či Žitným. Začíná se ve 13.30, od dvou jsou v plánu závody, autogramiáda začne kolem 15. hodiny.

BARVÁM NEUTEČEŠ

Originální název Barvám neutečeš má závod, který se poběží v sobotu na Severní Terase. Ten nahradí tradiční a oblíbený Rainbow run, smysl je ale podobný. Šestý ročník závodu nabízí pětikilometrovou trať s pěti zónami, kde vás doslova zasypou barvy.

„Je jedno, za jak dlouho trať zdoláte. Hlavním motivem není rychlost, ale především zábava,“ řekl před závodem Antonín Pospíchal, jednatel pořádající agentury. Akce, která už se konala v Olomouci, Praze i Českých Budějovicích, startuje v Centrálním parku na Severní terase ve 13.00.

Další akci bude hostit jezero Milada, v jehož okolí se v sobotu uzavře stále populárnější Milada Tour. Třídílný seriál už má za sebou Milada Winter run, Cyklozávod Milada, nyní je na řadě poslední díl. „Není potřeba účastnit se celého seriálu, poměřit se s ostatními můžete během kteréhokoliv závodu,“ řekl hlavní organizátor Michal Neustupa.

Ten už má naplněno 96% z celkové kapacity sedmi stovek běžců, nabídka kategorií je vskutku široká. Kromě dětských tras (0,5 a 1 km) je samozřejmostí rodinný závod (2 km), běží se i pětikilometrová trasa, deset kilometrů a půl maraton. „Novinkou je 2RUN, což je štafetový závod dvojic,“ předeslal Neustupa. Celá akce vypukne v 9.30 a potrvá zhruba do 17. hodiny.