Eddy do České republiky přicestoval se svou kolumbijskou manželkou, dvanáct dní tu bude hrát, vyučovat a předávat zkušenosti v rámci nasmlouvaných kempů. Začal v Jablonci nad Nisou, v úterý 21. července jej vítal Jiří Skriba z kulečníkového oddílu BC LakoPlast Trmice. Celé dopoledne se trénovalo, odpoledne sehrál přátelské utkání s talentovaným Adamem Kozákem. Samozřejmě vyhrál. Několik dní bude v Praze, potom jede do Ostravy. Kulečník hraje skoro čtyřicet let, stále ho baví. Na otázku, jak dlouho ještě bude trápit soupeře, odpovídá stručně. Skončím, až budu prohrávat!

"Znám ho dobře, společně jsme vybojovali poslední republikový titul v extralize za rok 2019. Potkali jsme se v týmu BC Viktoria Sokol Žižkov. Družstvo má čtyři hráče, Eddy tam hostoval a byl nasazen jako jednička. Není to žádná nafoukaná hvězda, nezkazí žádnou legraci a pro mne je velkou inspirací. Pro diváka to může být někdy záhada, ale je to především o technice a hlavě. Každá sestava se totiž může zahrát několika způsoby, záleží na zkušenosti hráče a jeho odvaze. Pořád je to takzvaně malý sport, ale v Trmicích jednička," tvrdil Adam Kozák. 

"Na odpolední ukázkový kulečník byla přizvána i veřejnost, několik zájemců o tento sport se v klubu ukázalo, mne překvapila především Eva Pokorná. Bývalá učitelka se totiž na místě přihlásila do klubu a chce se naučit používat tágo na velkém stole. Prý v mládí dělala přespolní běh, ráda plave a v Chomutově má několik přátel, kteří v nějaké hospůdce pravidelně okupují kulečník. Asi je chce překvapit. Vím, že ve světě je pár skvělých hráček, především v Holandsku je jedna, co poráží i mistry, ale ta s kulečníkem začínala podstatně dřív," s úsměvem komentoval žádost vitální pamětnice Jiří Skriba. 

Eddy Leppens hravě prokázal, že na velkém stole to skutečně umí, po společné fotce si podal s každým ruku a potom potvrdil pozvání na večeři. Na Rychtu prý přijde i velká obdivovatelka kulečníku Věra Nechybová, aby osobně poznala světovou kulečníkovou legendu.