Hráči Blades smetli v úvodním utkání nové sezony 2. ligy v americkém fotbale Prague Hippos 38:0, nyní se chystají na letošní premiéru před svými fanoušky. Lístky navíc mohou fanoušci získat už na páteční klubové akci.

Prvním domácím soupeřem Blades bude tým Vysočina Gladiators, loňský finalista třetí ligy. Gladiators se loni pyšnili jednou z nejlepších a nejtvrdších obran ligy, Blades se ale na nadcházející sezonu poctivě připravovali už od podzimu.

„Z kluků cítím ohromnou chuť hrát a také to, že jsou ochotni podřídit své osobní cíle těm týmovým a táhnout za jeden provaz,“ řekl před prvním domácím střetnutím Blades hlavní trenér ústeckého celku Jan Rosenbaum. „„Doufám, že nám to vydrží, protože to je jeden z předpokladů úspěchu,“ dodal.

Ústečtí basketbalisté tentokrát nezastavili ofenzivní pardubickou mašinu.
Ústecká Sluneta hořela v obraně, Beksa poprvé v sérii získává psychickou výhodu

Lístky na úvodní duel mohou fanoušci získat už během pátku. „V pátek od 15 do 17 hodin budeme na Kostelním náměstí před OC Forum rozdávat lístky na zápas osobně,“ láká marketingový manažer Blades Marek Moudrý.

Fanoušci se navíc mohou zapojit do celosezónní fotosoutěže o netradiční ceny. Soutěžícím stačí vyfotit se, jak fandí v Blades oblečení nebo s vlastnoručně vyrobeným transparentem. „Autoři tří fotografií s největším počtem „lajků“ získají pozvánku na tradiční ukončení sezony s celým týmem a k tomu triko, čepici nebo náramek Blades. Více informací nabízíme na našem Facebooku,“ doplnil Moudrý.

Americký fotbal je v Čechách na vzestupu, o kráse tohoto tvrdého, avšak atraktivního sportu, se můžete přesvědčit sami. Domácí hráči budou chtít navázat na úvodní drtivou výhru nad Hippos i v domácím mači proti Gladiators Vysočina. Duel druhého kola 2. ligy amerického fotbalu začíná v neděli od 15 hodin, hraje se na fotbalovém hřišti ve Svádově.

Václav Prokeš, trenér Pro Sport Judo Teplice.
Do haly musíme nanosit deset tun tatami. Šampioni juda míří na sever