Do Ústí nad Labem přicestují Prague Lions. Soupeř ze skupiny Západ zatím své soupeře válcuje a vede tabulku s bilancí pěti výher a žádné prohry. Naopak Blades musí zabrat, pokud chtějí pomýšlet na play off. Zatím mají bilanci jedné výhry a tří porážek.

Proti Lions to ale nebudou mít Blades jednoduché. Náročnost dalšího zápasu si uvědomuje hrající manažer týmu: „Do zápasu jdeme jako jasný outsider a můžeme jen překvapit,” dodal Jakub Valjent. Domácí si budou muset dát pozor především na produktivní útok soupeře. Ten nasázel v posledním zápase Brnu Sígrs hned 55 bodů. Jen pro představu, Blades dali ve čtyřech zápasech dohromady 62 bodů.

To ale neznamená, že by Blades chtěli zápas s favoritem vypustit. „Na Lions se připravujeme poctivě a pracujeme na odbourávání mentalních chyb, které nás stály zápas v Pardubicích,” potvrdil Valjent.

Blades se v letošní sezoně opírají především o silný běhový útok, který vede Jakub Imr. Ten se za své výkony uchází o cenu Sportovec dubna v Ústeckém kraji. Na Imra a běhový útok si bude chtít dát soupeř pozor. To potvrdil i hlavní trenér Pražanů. „Blades vynikají v silné běhové hře a schopnosti posouvat míč po hřišti po zemi. Na to si musíme dát velký pozor,” tvrdil Zach Harrod.

Běhový útok Blades je statisticky nejlepší v celé Paddock lize. Jenže chybí body a vítězství. Proti Lions se tak musí předvést i ostatní složky Blades. Zlepšené výkony passového útoku by odlehčili tlak, který je vytvářen na Imra.

Podaří se Blades zaskočit favorita z Prahy a urvou druhé vítězství v sezoně? Zápas Blades - Lions začíná v neděli od 15:00 v Olšinkách.

AUTOR: JIŘÍ UHLÍŘ