Drsná družina pod vedením Jana Rosenbauma i nadále kraluje 2. lize amerického fotbalu. Tentokrát nedala šanci Prague Hippos, které zdevastovala 42:0.

Už před utkáním byly karty rozdány poměrně jednoznačně, hosté přijeli v roli outsidera, navíc pouze s 21 zdravými hráči. Hned v úvodu pak zakončil osmi yardový běh touch downem Matěj Sahula a udal směr, jakým se bude zápas vyvíjet. „Trochu nás překvapila obrana Hippos, proto nám v první čtvrtině dělalo problém se prosadit,“ řekl trenér Ústí Jan Rosenbaum.

Na další body si tak musela vcelku početná návštěva počkat až do druhé čtvrtiny. V ní nejprve našel parádní přihrávkou Bláha Hucka, jenž zakončil 24 yardový pas dalšími sedmi body za touch down. Skóre pak navýšil 20 yardovým během a touch downem sám Bláha a do šaten se tak šlo o poločasové přestávce za stavu 21:0.

Ústečtí Blades. Ilustrační foto.
Blades jsou lídrem, odpoledne hostí Mustangy

Jakoukoliv naději na zvrat vzal hostům hned z první akce ve druhé půli opět Jan Bláha, který předvedl fantastický běh před polovinu hřiště a 58 yardový sprint zakončil položením sedmi bodů.

„Je to jeden z našich klíčových hráčů, je to však týmový sport a bez pomoci ostatních by takto nevynikal,“ ohodnotil Bláhu trenér. Blades pak ještě navýšili na 35:0, v poslední čtvrtině, kde dostali příležitost také náhradníci, se zápas už jen dohrával. Přesto dokázali domácí složit ještě jednu úspěšnou sedmičku a zápas tak vyhrát drtivým poměrem 42:0.

„Tohle vítězství byla povinnost, pokud chceme hrát Silver Bowl. Na útočnou hru Hippos jsme byli připraveni, hráli to, co jsme očekávali,“ dodal v hodnocení Rosenbaum.

Ústečtí Blades. Ilustrační foto.
Blades čeká domácí premiéra. V pátek odpoledne budou rozdávat lístky