„Loňskou sezonu, která byla z důvodu pandemie onemocnění COVID-19 posunuta až do letních měsíců a značně zkrácená, jsme museli vynechat. Do letošní sezóny tak vstupujeme s velkým odhodláním, nadšením a řadou novinek,“ uvedl předseda Ústí nad Labem Blades Matěj Sahula.

Blades budou v sezóně 2022 působit pod taktovkou mladého amerického head coache. Hlavním trenérem Blades je zkušený matador amerického fotbalu - Austin Stubbs z Iowy. Ze Spojených států je také quarterback Tony Brown, který pochází z Austinu v Texasu a fotbal hraje už 20 let. Jako quarterback vedl útok univerzitního týmu Army West Point Black Knights, u Kansas Wesleyan University Coyotes pak působil na pozici DB.

„Své působení v Blades vidím jako velkou příležitost vidět a užívat si fotbal z jiného úhlu pohledu. Také chci vést tým k úspěšné sezóně. Hráčský i trenérský kádr letošního týmu vypadají moc dobře. Kemp i přípravný zápas nás utužily a začínám Blades cítit jako rodinu. Těším se na nedělní zápas, kdy se o vítězství poprvé popereme naostro,“ řekl americký rozehrávač Blades před prvním zápasem.

Do Snapbacks ligy se letos přihlásilo devět týmů, a to včetně dvou klubů ze Slovenska. V základní části čeká černobílý tým amerických fotbalistů z Ústí nad Labem celkem osm zápasů. Doma se střetnou s celky Brno Alligators, Bratislava Monarchs, Přerov Mammoths a Vysočina Gladiators. Venkovní zápasy Blades sehrají proti týmům Ostrava Steelers, Prague Lions, Brno Sígrs a Nitra Knights.

Jiří Vávra (uprostřed), TJ Sebuzín, kanonýr víkendu Ústecka 1. - 3.4.2022.
Jiřímu Vávrovi chyběla sebuzínská parta. Chce tam dohrát kariéru

Do semifinále, které se uskuteční první červencový víkend, postoupí nejlepší čtveřice týmů. Czech Bowl má stanovené rozpětí pro odehrání od 14. do 18. července 2022.

Důležitou novinkou je účast ústeckého týmu amerických fotbalistů hned ve dvou televizních zápasech. Ty letos nově vysílá stanice Premier Sport 2, kde je běžně k vidění i slavná NFL. „První televizní zápas nás čeká 1. května, kdy se na pražském Žižkově střetneme s týmem Prague Lions, druhý pak 19. června, kdy na Městském stadionu v Ústí nad Labem přivítáme úřadující mistry – Vysočinu Gladiators,“ osvětlil manažer Blades Jakub Valjent.

Ze čtyř domácích zápasů, které letos v základní části Blades čekají, se na ústeckém Městském stadionu odehrají hned dva. Tím prvním bude 29. května zápas proti Přerovu Mammoths, tím druhým pak zmiňované červnové střetnutí s Gladiators.

Zápasy Blades v této sezóně:
10.4., 15.00, Ústí nad Labem Blades - Brno Alligators (Svádov)
17.4., 15.00, Ostrava Steelers - Ústí nad Labem Blades
1.5., 16.00, Žižkov Prague Lions - Ústí nad Labem Blades (TV)
8.5., 15.00, Ústí nad Labem Blades - Bratislava Monarchs (Svádov)
15.5., 14.00, Brno Sígrs - Ústí nad Labem Blades
29.5., 15.00, Ústí nad Labem Blades - Přerov Mammoths (Městský stadion Ústí n. L.)
12.6., 14.00, Nitra Knights - Ústí nad Labem Blades
19.6., 15.00, Ústí nad Labem Blades - Vysočina Gladiators (Městský stadion Ústí n. L.) (TV)