A stejně jako v premiéře na hřišti Plzně, ani na druhý pokus nedokázali na půdě soupeře uspět. V brněnské Bystrci podlehli odvěkým rivalům Sígrs až po tuhé bitvě 26:31.

Ústečanům, kteří nastoupili v oslabené sestavě, nevyšel úvod zápasu. Brněnští hráči na ně vlétli a v první čtvrtině jim nasázeli tři touchdowny. Skóre bylo 21:0 pro domácí.

„Tým Blades má ale silného ducha. Nepoložili jsme se. Naopak jsme se semkli a bojovali do konce," řekl pro klubový web manažer klubu a jeden ze základních kamenů defenzivní linie Jakub Valjent.

PO PAUZE SE ZLEPŠILI

Ve druhé čtvrtině zápasu Blades přidali na aktivitě a přestože prohrávali už 0:24, dokázali do poločasu snížit na 6:24. „Naše obrana nastoupila do zápasu velice vlažně. Bohužel po první čtvrtině skóre odpovídalo hře. Potom jsme ale konečně začali hrát naší disciplinovanou hru a byli rozhodnutí, že další body jim už nedáme," komentoval situaci Jan Vlasák.

Ve druhé půli šlapali Blades na plné obrátky a dočkali se snížení na 13:24, na začátku čtvrté části dokonce na 19:24. Dvě minuty před koncem však Sígrs znovu odskočili na 31:19 a přestože následně snížili Bláha s Chocholou na 26:31, zbývalo už „Blejdům" jen 11 vteřin, ve kterých se jim obrat dokonat nepodařilo.

„Málem jsme předvedli neuvěřitelné zmrtvýchvstání. Bohužel to nevyšlo. Do dalšího zápasu ale jdeme s hlavami nahoře," dodal Valjent.

Další zápas sehrají Blades doma v Olšinkách už v neděli od 14 hodin, kdy změří síly s pražskými Hippos.