Start Paddock ligy, nejvyšší tuzemské soutěže amerických fotbalistů, se nezadržitelně blíží. Vůbec poprvé v ní bude hrát i ústecký celek SC Blades, který před sezónou posílil. Nejzvučnějším jménem bude obránce Charleus Dieuseul, jenž absolvoval nováčkovský minicamp v NY Giants, kteří hrají hrají nejslavnější soutěž světa, americkou NFL.

„Je to skvělý atlet a talentovaný linebacker. V roce 2013 dokonce s Giants podepsal smlouvu jako nedraftovaný freeagent,“ představil klub jednu ze svých největších hvězd. Ta zaznamenala řadu úspěchů i na střední škole a univerzitě, kde působila jako asistent trenéra a trenér defensivní lajny a linebackerů. V roce 2017 pak nastupoval v týmu Vienna Vikings, se kterým rakouskou ligu vyhrál a umístil se mezi deseti nejlepšími hráči v počtu tacklů (zastavení hráče s míčem) a sacků (skládek quaterbacka).

DO ČECH SE TĚŠÍ

„Vybral jsem si Blades kvůli jejich odhodlání vítězit. Poté, co v minulé sezóně vyhráli Silver Bowl a získali skvělého hlavního trenéra, to pro mě bylo přirozené rozhodnutí. S novým koučem Leškem mluvíme stejným fotbalovým jazykem,“ vylíčila zámořská persona. „Do České republiky se moc těším. Zatím jsem o této skvělé zemi slyšel jen z vyprávění, nyní ji konečně poznám na vlastní kůži. V Paddock lize očekávám obrovskou konkurenci, ale nechci nic jiného než Czech Bowl. Má očekávání jsou vysoká, ale já miluju výzvy,“ těší se Charleus Dieuseul, který se k týmu připojil před právě začínajícím tréninkovým kempem.

Spolu s ním představil klub také nového head coache. Tím je Daniel Leško, legendární trenér se zkušenostmi z české reprezentace či úspěšných Prague Black Panthers, odkud s ním přišel i kicker Marek Hruboň a quaterback Pavel Mráz.

Ten letos na soupisce nahradí loňskou reprezentační jedničku Jana Bláhu, který doléčuje zranění kolene. „Talent Bláhy byl jeden z hlavních faktorů, který mě lákal při pohledu na nabídku Blades. V Česku není moc lepších domácích quarterbacků. Skvěle se s ním pracuje, ale bohužel se při reprezentačním zápase zranil,“ prozradil Leško.

„Podařilo se nám však přemluvit Pavla Mráze, který se rozhodl, že nám pomůže,“ dodal. „V týmu Ústí je hodně talentovaných kluků a cítil jsem, že vedení klubu udělá pro úspěch absolutní maximum.“

Premiéra v nejvyšší soutěži čeká Blades doma ve Svádově, 7. dubna vyzvou od 15.00 Pardubice Stallions.