V úmorném vedru si tam dali dostaveníčko kajakáři z celé republiky, aby bojovali nejen o domácí tituly na krátkých tratích, ale hlavně o nominace na MS, ME 23, ME juniorů a závod olympijských nadějí. Patnáctiletý kajakář Vilda Kukačka z TJ Chemička Ústí nad Labem dřel hned v několika disciplínách, na mistrovství Evropy juniorů však nepojede.

Nominaci do Polska na závody olympijských nadějí si však zaslouží. V září jako jediný z vaňovských talentů vyzve soupeře z celého světa v boji o vzácné medaile. Držte mu palce!

Šára obhájil titul

Stručný pokyn patnácti sportovcům ohledně dresů a ubytování rozeslal Čambe (předseda oddílu Petr Šolc) a potom se jenom řešila otázka přepravy lodí na místo určení.

„Jako vždycky to bylo v Račicích časově náročné. V kajacích se rychle střídali benjamínci, žáci, dorostenci, junioři i dospělí. Všichni jsme drželi palce Vildovi Kukačkovi a Adél Vonešové. Oba se chtěli nominovat především na závody olympijských nadějí do polské Bydhošti (25. - 27. 9.).Nakonec to vyšlo pouze Vildovi. Velkou pochvalu zasluhují všichni, hlavně však ti nejmenší. Mladší sestra Vildy Kukačky Karolína v kategorii benjamínci (9) vyhrála dva závody.Ve stejné kategorii skvělá Johana Schořová (10) a bratři Bartoškové (11) nepoznali porážku a do sbírky přidali další zlato. Mezi veterány obhájil loňský titul na trati dlouhé 200 metrů František Šára, na kilometru přidal stříbro. V kategorii nad 65 let obsadil nestárnoucí Bedřich Mráz krásné čtvrté místo. Konečně mají děti prázdniny," svěřuje se trenérka těch nejmenších Ludmila Šolcová.

Každý rok se o kajakářích z Vaňova na republikových akcích mluví s respektem. Trenérská čtveřice TJ Chemičky Ústí nad Labem oddíl rychlostní kanoistika, Petr Šolc, Ludmila Šolcová, Kamila Kukačková, František Šára to s mladými prostě umí.