Oba bijci dříve drželi titul v nižší váhové kategorii, nyní je svedl osud dohromady v bitvě o pás, který rovněž díky přechodu výš uvolnil Erikův bratr Viktor. Souboj nakonec nabídl divákům všech deset vypsaných kol, porci, jíž severočeský zástupce komplet absolvoval teprve potřetí ve své kariéře. Agateljan po celkem vyrovnaném úvodu postupně převzal iniciativu a svého soupeře nakonec jasně zdolal (98:93, 97:93, 97:93).

„Zápas proběhl podle plánu. V první polovině utahat soupeře a ve druhé natáhnout ruce, bodovat z větší vzdálenosti a mít tak lepší kontrolu nad soupeřem,“ pochvaloval si do puntíku splněnou taktiku nový šampion v kategorii do 72 kg.

Erik Agateljan vybojoval na Save Boxing v Ústí nad Labem titul mistra ČR v superlehké váze.
Erik Agateljan má titul! K.O.nečný nezklamal, slaví i všichni jeho svěřenci

„Mám radost, že titul zůstal doma, jelikož naposledy ho měl brácha,“ netajil se spokojeností s dalším splněným cílem mladší z Agateljanů, který už mistrovský pocit ochutnal v únoru 2021. Tehdy doma na ústecké Větruši zdolal v kategorii do 63,5 kg plzeňského Josefa Zahradníka, čímž napodobil půl roku starý triumf Viktora Agateljana, o nějž se zápasilo nyní.

„Příprava na zápas proběhla hladce a obešlo se to bez zranění nebo jakéhokoliv omezení. Využili jsme prostory v ústeckém fighterském klubu SFC GYM, kde máme vždycky možnost kdykoliv trénovat a připravovat se na velké zápasy. Poděkování patří taky Lukáši Konečnému, za skvělou příležitost a akci,“ doplnil své pocity a poděkování bývalému mistru světa nový šampion, jenž se nyní těší hlavně na Vánoce s rodinou.