Prvním soupeřem Martina Rusňáka na evropském šampionátu byl Farhad Sheydayev z Ázerbájdžánu. „Utkání podle mého názoru i trenérů bylo vyrovnané, ale na to, abych se dostal mezi osm nejlepších boxerů Evropy, to nestačilo,“ sdělil po zápase Rusňák, který prohrál 0:5 na body.

Mladý sportovec se podle svých slov na mistrovství Evropy připravoval svědomitě. „Celý rok jsem poctivě trénoval, většinou dvoufázově. V době covidové to bylo obtížné i kvůli tomu, že byla zavřená sportoviště. Připravoval jsem se většinou sám, někdy mi pomáhal i otec, bývalý úspěšný boxer a v současnosti trenér SK Box Chlumec. Můj denní trénink se skládal z ranního běhu se zátěží a odpoledne boxerský trénink. Abych se dostal na mistrovství Evropy, musel jsem podat dobrý výkon na turnaji v Německu, který jsem ve své váhové kategorii vyhrál, čímž jsem se na Evropu dostal,“ připomněl nesnadnou cestu na akci.

Ačkoliv se Rusňák mezi osmičku nejlepších nedostal, nesmutní a vyhlíží další boxerské akce. „V nejbližší době mě čekají dva turnaje. Turnaj olympijských nadějí a mistrovství České republiky kadetů, které se konají na podzim,“ sdělil Rusňák, který se zároveň pomalu začíná připravovat na mistrovství Evropy, které bude v roce 2022.