„S Ostravou i Zlínem to pro nás byly důležité zápasy,“ komentoval páteční a sobotní hladké výhry 3:0 spokojený manažer Miroslav Přikryl, šéf momentálně čtvrtého týmu tabulky.

Zatímco první zápas s Ostravou nabídl tři zajímavé koncovky (22, 25, 23), druhý se Zlínem změnil ve vraždění neviňátek (10, 19, 17).

„Páteční výhra ukazuje na vnitřní sílu tohoto družstva, podpořenou kvalitními individuálními výkony. A sobotní? Málo kdy se vidí, že družstvo, které má v utkání jednoznačně navrch udrží koncentraci a hraje poctivý a bojovný volejbal od prvního do posledního míče. Výborný týmový výkon. Klobouk dolů,“ byl s představeními dost spokojen ústecký trenér Lubomír Vašina.

„Neskutečný,“ řekl k druhé výhře ve dvou dnech kapitán SKV Ústí nad Labem Luboš Bartůněk a zdůraznil, že si všichni získaných bodů moc cení.

Právě on vedl ještě loni uvadající celek k dalším úspěchům.

Stejně tak je na mužstvu, které bylo před rokem na sestup, rukopis zkušeného kouče, jenž před sezonou trochu nečekaně nahradil patriota Jakuba Salona.

„Ústí hraje opravdu dobře,“ ocenil největší extraligové překvapení sezony zlínský kouč Přemysl Obdržálek: „Nestačili jsme na ně v žádné činnosti.“

„Z naší strany naprosto příšerné utkání, asi nejhorší v celé této sezóně. Nedokázali jsme se vypořádat s jejich servisem a ani v útoku jsme nebyli pro domácí těžkým soupeřem,“ dodal k duelu Vojtěch Navláčil, kapitán Fatry Zlín.

Už v sobotu čeká ústecké mužstvo zápas v Českých Budějovicích. Přes skvělé výsledky bude favoritem domácí Jihostroj, druhý celek tabulky.

Ústečtí volejbalisté prožívají nejlepší sezonu za poslední roky, v tabulce jsou po dvou domácích výhrách čtvrtí a teď je čeká šlágr v Č. Budějovicích.