Za velkých hygienicko-bezpečnostních opatření se přece jen uskutečnilo odkládané mistrovství České republiky v karate. Dvě stanoviště covidových testů před vlastním vstupem do haly, omezený přístup do haly, přesný harmonogram akce a snížené počty závodníků v kategoriích (žactvo bylo ze soutěže vyloučeno). To byly ukazatele vrcholné soutěže, kam ústecký Shotokan měl původně na 36 nominací ve všech kategoriích a disciplínách.

Takto okleštěná soutěž sice nesplňovala parametry kvalitní konkurence závodních kategorií, ale byla vyjádřením síly organizace a naplněním přípravy těch nejlepších závodníků republiky. Ne všichni se do haly a ke svým zápasům dostali. Řada anticovidovému testu podrobených závodníků odjížděla z Pardubic ještě před konáním jejich soutěže domů jako pozitivní. To se stalo i třem ústeckým rozhodčím (Janda, Simandl, Stropnický), kteří však byli druhý den a po následném druhém vyhodnocení testu povoláni zpět na soutěž.

Ústečtí závodníci SKR SPORT UNION přišli testy pouze o velmi dobře připravenou Terezu Chobotovou, kterou stihl pozitivní výsledek testu. „Tereza byla ve výborné formě, bez příznaků a pomýšleli jsme na příčku nejvyšší, bohužel testy jí do haly nepustily,“ litoval závodnici její trenér Nechyba.

„Nakonec jsme měli možnost nasadit do soutěže pouze třetinu připravovaných a nasazených závodníků klubu, kteří přivezli řadu medailí,“ komentoval soutěž ústeckých šéftrenér Rajchert, který stejně jako například Gubíková či Čepičková musel zůstat kvůli pozitivnímu testu na koronavirus doma. „Daniel Drábek mezi muži do 60 kg, stejně jako jeho bratr Martin v U21, nepoznali porážku a potvrdili svou dominanci v těchto kategoriích. Dan Drábek dokonce ukončil dva zápasy v celkovém skóre 17:0," vypíchl nejvýraznější výsledky.

Medaile ústeckých závodníků:
Zlato:
Dan Drábek sen. -60,
Martin Drábek U21 -60
Stříbro:
Kimi Zita dor.-57
Michal Polák dor. -63
Laura Husáková dor.-53
Bronz:
Jan Bednář dor.-52
Elen Kozlová dor.+54.