Hráčky Chabařovic ziskem čtyř bodů v Rumburku získaly jistotu, že už je v tabulce nikdo nepředstihne. Obhájily tak prvenství z loňského ročníku.

Zahrály jim hit od Queen

„Soupeřky nám po utkání nechaly zahrát píseň We are the champions, to bylo příjemné," řekla hráčka Slovanu Martina Kubánková.

Mohlo být ještě veseleji, ale hostující sedmička nezvládla tiebreak ve druhém zápase. „Sice nám stačil bod, ale prohrát jsme nechtěly. Asi jsme to nezvládly takticky, porazila nás jedna vysoká hráčka, na kterou jsme neuměly postavit blok. Bojovaly jsme až do konce, porážka nás mrzí, mohlo to být ještě radostnější," sdělila Kubánková.

V prvním utkání se Slovan postupně dostával do tempa, ve kterém už byl posléze k nezastavení. „Rozehrávaly jsme se, celý set jsme spíš dotahovaly, ale zvládly jsme koncovku. Přehrály jsme Rumburk hlavně útokem. Byl to hezký volejbal," líbilo se hráčce Slovanu Chabařovice.

Nemají kam postoupit

Domácí do druhého utkání sáhli k podstatné změně, která ovlivnila odvetu. „Jednu svou vysokou hráčku přemístily z bloku na útok," prohlásila Kubánková. A světe div se, od té chvíle se karta obrátila. „Nedokázaly jsme jí zastavit. První set nám utekl, pak patřily dva nám, ale utkání se rozhodovalo až ve zkrácené hře, která nám nevyšla," mrzelo Kubánkovou.

Čtyři získané body přesto daly Chabařovicím jistotu, že obhájí zlato z minulé veleúspěšné sezony.

„S Plzní chceme dokázat, že je titul ve správných rukou. Nemáme kam postoupit, systém první ligy nám to neumožňuje. Každého titulu si ceníme, hrajeme volejbal pro vítězství," svěřila se opora Chabařovic.

Rumburk – Slovan Chabařovice 0:3 (-24, –13, –15) a 3:2 (22, –17, –15, 16, 13)Chabařovice: Pánková, Umanová, Housková, Výborná, Suchoňová, Davidová, Kubánková.