Základ k výhře položili ve druhé části, kterou vyhráli 4:0, hattrickem se blýskl pátý nejproduktivnější muž soutěže Dominik Beneš. Na 5:1 zvyšoval ústecký odchovanec Tomáš Brom, jenž se loučil, neboť mu končí hostování a vrátí se do Brna.

„Výborný týmový výkon, skvěle nám zachytal brankář Dittrich,“ neskrýval maximální spokojenost obránce David Stummer, jenž se vrátil po zranění. Toho těšilo, že jeho tým zvítězil i přesto, že domácí nasadili do utkání několik posil ze Superligového Chodova. „Snažili se na nás vletět, ale nás posadil první náš gól na koně, ze kterého už jsme neslezli,“ culil se. „Rozhodující byly i dvě využité přesilovky na začátku druhé třetiny, to si myslím, že soupeře zlomilo,“ připomněl stoprocentní zužitkování disciplíny, která ústeckým hráčům v posledních kolech příliš nešla.

Kromě Stummera se po zranění vrátili také Täuber a Esterka, pro Ústí v pravý čas. Čtyři kola před koncem základní části už má sice Ústí jistotu, že neskončí hůř než páté, elitní čtyřka ale začíná play-off doma a navíc si soupeře postupně vybírá. Třetí Kladno, čtvrté Ústí a pátý Chomutov mají nyní shodně 45 bodů, v příštím kole jede Ústí do Chomutova.

Florbal, I. liga, 21. kolo:
Start98 Praha-Kunratice – Florbal Ústí 4:9 (1:2), 0:4, 3:3).
Branky: 19. Maxa, 51. Eremiáš, 54. Jirásek, 58. Eremiáš – 5. Dolejší, 8. Beneš, 24. Beneš, 28. Kawulok, 30. Brom, 31. Vavruška, 48. Beneš, 55. Peška, 60. Fořt.
Rozhodčí: Valenta – Žďárský. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. Diváci: 75.