„Před několika lety jsem krátce trénoval Elbu, žádný zázrak se ale nekonal. Po ukončení spolupráce s ústeckým týmem jsem dostal nabídku od hlavního trenéra Kertu Davida Kuny na funkci asistenta. Dlouho jsem se rozmýšlet nemusel,“ popsal své začátky v týmu několikanásobného mistra. „V Praze jsem už trénoval, kluky jsem znal, s Davidem jsem byl u mládežnické reprezentace. Mám rád výzvy a hokejbal mě stále baví. Dojížděl jsem, někdy šidil rodinu, ale zažil jsem už dva mistrovských tituly a československý superpohár,“ vypočítal úspěchy, které už stihl oslavit.

Zhodnotit stihl i letošní sezónu. „Celý realizační tým táhne za jeden konec provazu, v základní části jsme prohráli pouze dvakrát, hráči plní taktické pokyny. Danko – Wróbel – Kruček mají střeleckou formu. V kanadském bodování jsou nejlepší.“ Může být i na konci letošního ročníku mistrovská radost? „Kladno má skvělý tým, rozhodnout může jediná chyba, samozřejmě, že musíte mít i potřebné štěstí.“

SLEDUJE I ÚSTÍ

Ačkoliv se už jeho myšlenky upínají k víkendovému startu finálové série, neodmítl zhodnotit ani účinkování ústecké Elby. „Jistě že jsem výkony Ústí sledoval. Trenér Jarda Pavlík to neměl lehké, v závěru se mu zranili klíčoví hráči,“ pokýval hlavou.

Elba navíc prošla generační obměnou, v uplynulé sezóně nastoupila řada mladých odchovanců. „Podle mě nezklamali. Navíc se konečně dokončily kabiny, areál vypadá moc dobře,“ pochvaloval si. „Snaží se i juniorka, držím jim palce,“ uzavřel na závěr povídání. Přibude jeho zásluhou do Ústí další titul?