Druholigoví futsalisté Rapidu jen remizovali v rámci 7. kola na hřišti předposledního Chomutova 5:5. „Rozhodla především první půle, kdy jsme neodehráli vůbec dobrou pasáž, a pustili soupeře do vedení 4:1,“ hodnotil předseda Rapidu Matěj Čapek.

Chomutov přitom získal doposud pouhé dva body a pro vedoucí Rapid měl být snadným soustem. Do derby však domácí Baník ponechal stranou existenční problémy, díky nimž nastupoval často s juniorkou, a na Rapid vlétla plná sestava.

„Na to se nechceme vymlouvat. Pokud chceme bojovat o nejvyšší pozice, musíme změnit naše myšlení a přístup k futsalu,“ reagoval Čapek, jemuž vadí mimo jiné i nevyrovnanost výkonů Rapidu.

O VÍKENDUBITVA O ČELO

„Věřím, že se přes týden zmobilizujeme po fyzické i psychické stránce a zabojujeme proti vedoucímu Kladnu o výhru a návrat na 1. místo tabulky,“ dodal rázně.

Právě na Kladně bude bojovat Rapid už v pátek od 20 hodin, pokud chce ale uspět, musí zlepšit spoustu věcí. „V Chomutově jsme po vyrovnání dostali hned smolný gól, to se nám nesmí stávat. Věřím, že kdyby tomu tak nebylo, zvítězíme,“ vzpomněl předseda ústeckého celku.

Podaří-li se Rapidu vyvarovat chyb z derby s Baníkem a dokáže-li ze středočeské palubovky odvézt vítězství, vrátí se do čela druholigové tabulky, z níž ho nyní sesadila o jediný bod remíza v Chomutově. „Jak vážná to byla ztráta uvidíme až na konci sezóny,“ nechtěl dělat Čapek přehnané závěry. „Je ale pravdou, že vzhledem k postavení v tabulce i dosavadním výsledkům soupeře jsou to nyní dva ztracené body,“ dodal.

V těžké sérii, která Rapid nyní čeká, ale může nahnat ztracené body zpět. Po duelu na Kladně přijde domácí utkání s Plzní a následně těžký duel v Jablonci.