„Máme šanci obhájit čtvrté místo, ale bude to hodně těžké. V posledních čtyřech kolech soutěže máme kvalitní protivníky," prohlásil kouč Elby Patrik Cerman.

Pane trenére, podzimní část měla netradičně osmnáct kol, na jarní odvety vám zbyly pouze čtyři zápasy, co říkáte celkovému bodovému zisku?

S body panuje maximální spokojenost, moc bodů jsme zbytečně nepoztráceli, pouze jeden zápas nás mohl mrzet, když jsme s Hradcem dostali branku osmnáct vteřin před koncem. V minulosti se nám o tolika bodech mohlo jenom nechat zdát.

Zatím vám patří čtvrtá příčka tabulky nejvyšší soutěže, ale uhájit jí asi nebude jednoduché?

To nebude,   největší protivník pro nás bude asi tým Jihlavy, se kterou hrajeme na jejich hřišti ve druhém, jarním kole. Nyní máme o tři bodů více, ale těžký los. Navíc se rozehráváme pomalu, v těchto klimatických podmínkách se nedají sehrát přátelské zápasy, začátek jara nám pravidelně drhne.

Když zavzpomínáte, jaké zápasy se týmu nepovedly?

Pár jich bylo, určitě by mezi ně patřilo střetnutí s Mostem. Tam jsem nebyl spokojen s naším herním projevem, bylo to z naší strany slabé. Zklamáním byli venkovní zápasy v Plzni a ve Vlašimi.

A jaké zápasy by jste chtěl vyzdvihnout, kdy se mužstvu mimořádně dařilo?

Myslím si, že nejlepší výkon jsme podali v domácím zápase s Kladnem, které jsme porazili 4:3. Povedlo se nám porazit silnou Vlašim, která vede tabulku extraligy.

Před sezonou jste měli obavy, že máte úzký kádr. Projevilo se to na podzim?

Ano, dokonce jsem musel několikrát nastoupit, věděli jsme, že budeme muset řešit problémy v obraně, nedali jsme dohromady šest obránců, proto museli v obraně často zaskakovat hráči, kteří se objevují na jiných pozicích. Na beku nastoupil střelec Štěpánek nebo útočník Prášek a další. I proto jsem s bodovým ziskem spokojený, máme nejvíce bodů za poslední tři roky.

Elba se letos rovná jistota vítězství k trestných střílení..

Ano, letos jsme byli neporazitelní, dovedli jsme tuto disciplínu k dokonalosti. Všech šest remíz jsme dokázali proměnit ve vítězství. Jsou to pro nás hrozně důležité body, ale víme, že každá série končí a nemáme na trestná střílení patronát. Může se stát, že další dva, nebo tři prohrajeme. Ale doufám, že tuto sérii budou mít hráči pozitivně v hlavě.

Jaký máte další program?

Do konce roku máme volno, postupně budeme začínat vyklusávat, zahrajeme si neformálně hry a naplno se do přípravy pustíme v polovině ledna. První zápas máme na programu 9. března, celá soutěž se předehrávala vzhledem k mistrovství světa v Kanadě.