Sluneta vstoupila do zápasu trošku zakřiknutě a kromě náskoku 2:0 se dlouho nemohla dostat do vedení. "Jsme rádi, že po šestizápasové šňůře porážek se nám konečně povedlo zvítězit. Musí to pro nás být obrovské plus, protože hlavy před zápasem jsme neměli úplně zpříma. Bylo to znát zejména v první čtvrtině, kdy nám chyběla sebedůvěra, dělali jsme hloupé chyby a nedrželi naše pravidla v obraně," potvrdil také trenér Ústí Antonín Pištěcký.

Jenže za stavu 32:32 se začaly lámat ledy, domácí vyhráli zbytek poločasu 17:8 a nadechli se k rozhodujícímu náporu. "Brno nám naštěstí nedokázalo odskočit o tolik bodů, nám se pak povedla druhá a třetí čtvrtina, která byla v naší režii," pokračoval domácí lodivod v hodnocení. Pištěckého družina si do půle vypracovala sedmibodové vedení (47:40), její nápor nezastavilo Brno ani po přestávce. Ústecký náskok narostl až na 18 bodů a herní minutáž tak mohlo dostat všech jedenáct nominovaných hráčů včetně mladého Davida s Maděrou.

Fotbalistky FK Ústí nad Labem v zimě 2019 na turnaji Arma woman winter cup. Foto: FK Ústí/Milan Seidl
Fotbalistky vezou bod z Dukly

Přesto, že Brno se snažilo zápas zdramatizovat, nakonec slaví Sluneta pohodlné vítězství o 13 bodů, týmu může pomoci i fakt, že na vítězství se bodově podílel téměř celý tým.

Fantastický výkon rozehrávačů

"Od druhé čtvrtiny se nám dařila výborná obrana, chodili jsme rychle dopředu, vytvářeli jsme si spoustu otevřených střel a jednoduchých košů, což bylo klíčem k úspěchu," vypíchl Pištěcký. "Děkuji hráčům za předvedený výkon, protože to rozhodně nebylo jednoduché. Celý zápas byl o tom, že se nám probudili oba rozehravači a oba odehráli výborné utkání," nezapomněl pochválit Wisseha se Šotnarem.

"Nechali jsme soupeře dát spoustu bodů po rychlých protiútocích z našich ztrát. Měli jsme patnáct špatných minut, tím myslím druhou čtvrtinu a prvních pět minut té třetí. Pokud chceme být konkurenceschopní, musíme hrát dobře celých čtyřicet minut," přidal svůj pohled Christianos Chougkaz, kouč Brna.

Hasiči. Ilustrační foto
Na sídlišti v Kmochově ulici požár zabil psa a zničil obývák

"Pro nás to je důležitá výhra v důležitém utkání. Věděli jsme, že to nebude jednoduché, protože Brno hraje velice dobře na to, jak mladý tým má. My musíme navázat i v dalším domácím zápase a přiblížit se vytoužené páté či šesté příčce," doplnil Michal Šotnar, jenž byl s 22 body, 11 asistencemi a 5 doskoky vyhlášen hráčem zápasu. Zdatně mu ovšem sekundovali také Wisseh (11 bodů, 6 asistencí) a nejlepší střelec Pecka (26 bodů, 6 doskoků a 8 získaných faulů).

Ústí tak ve vyrovnané tabulce drží pátou příčku o vzájemný zápas před Děčínem a o dvě výhry před sedmou Opavou, která právě v Děčíně prohrála.

BASKETBAL, KNBL, 10. KOLO NADSTAVBY A1:
SLUNETA Ústí n. L. - Brno 86:73 (22:25, 47:40, 68:53)
Body Sluneta: Pecka 26, Šotnar 22, Wisseh 11, Houška 8, Šteffel, Svejcar a Martin 4, David 3, Šmíd a Maděra 2, Fait 0
Nejvíce bodů Brno: Stegbauer 16, Farský a Geiger 14, Roby 10
Trojky: 18/8 - 28/8. TH: 16/12 - 13/11. Doskoky: 33 - 31.
Diváci: 720.