Florbalisté Ústí nad Labem nestačili v 1. lize na pražský Start98, ani na České Budějovice a po dvou porážkách klesli na sedmé místo v tabulce.

V pražských Kunraticích sice v prvním utkání vedli po první třetině 1:0, domácí však ve druhé části pěti góly skóre otočili, v závěrečné periodě počastovali ústecký celek dalšími třemi brankami.

„Dnes bylo nesmírně málo dovedností a námi vytvořených situací, abychom mohli pomýšlet na přehrání soupeře,“ litoval po utkání ústecký trenér Marek Vojta. „Musíme toto období přečkat, doufat v brzké uzdravování hráčů na marodce, sebrat v sobě více odpovědnosti, vydržet v práci v tréninku a přenést ji do výkonu v zápase,“ dodal směrem k dalšímu utkání.

Ani v tom, navíc na domácí palubovce, se ale Ústí nevedlo. Tentokrát domácí přišli dokonce o dvoubrankové vedení. Náskok 3:1 po úvodní části hosté ve druhém dějství smazali, v poslední třetině strhli dvěma brankami vedení na svou stranu a Ústí už nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře. V ní sice vykřesal jiskřičku naděje Kühnel, ovšem vzápětí malý plamínek uhasil ranou do opuštěné branky Králík.

„Nasazení, bojovnost a chuť vytvářet výhodné herní situace. To je základ bez kterého nemůžeme myslet na úspěch. Tento předpoklad nám dnes po 15. minutě chyběl, naopak soupeř nám v něm může být vzorem,“ řekl po utkání Vojta.
V dalším kole přivítá Ústí, které ztrácí na 3. příčku tři body, desáté Petrovice.

Florbal muži, 1. liga:

Start98 Praha – Florbal Ústí 8:1 (0:1, 5:0, 3:0)

Branky: 24. Pražák, 27. Maxa, 37. Kerzel, 38. Vošta, 39. Volf, 45. Kerzel, 47. Schuller, 51. Kulík – 8. Cabejšek. Rozhodčí: Bezucha D. – Bezucha M. Bez vyloučení. Diváků: 66.

Florbal Ústí – FBC Štíři Č. Budějovice 4:6 (3:1, 0:2, 1:3)

Branky: 2. Janata, 9. Kužel, 15. Semerád, 60. Kühnel – 13. Štěpka, 34. Hanák, 38. Štěpka, 42. Králík, 45. Procházka, 60. Králík. Rozhodčí: Pangerl – Šedivý. Vyloučení: 0:2. Bez využití. Diváků: 137.