„Jedná se o jeden z největších plaveckých mítinků v republice, kterého se zúčastní šest stovek závodníků z téměř šedesáti klubů z Česka, Slovinska i Německa,“ přiblížil jeden z šéftrenéru pořádající Ústecké akademie plaveckých sportů Roman Eckert. „Kromě Kubové a Weber se mohou fanoušci těšit například na reprezentanty Tomáše Frantu či Tomáše Havránka,“ dodal.

Také domácí oddíl bude mít svá želízka v ohni, mezi 60 plavci Ústecké akademie budou k favoritům patřit Markéta Fišerová, Daryna Nabojčenko, Pavel Ouředník či Filip Sonnenber. „Zvýšená pozornost bude upřena na Vojtěcha Janečka, jenž má tento závod vypsaný jako kvalifikační a bude se pokoušet o splnění limitu na juniorské mistrovství Evropy v Kazani,“ upozornil Eckert.

KDY NA HVĚZDY?

Vrcholem mítinku budou memoriály Ivo Budínského na 200 metrů prsa a Zdeňka Vaněčka na 200 metrů volný způsob. Na řadu v programu, který začne už v pátek ve 14 hodin a potrvá až do neděle, přijdou v sobotu ve tři odpoledne. „O víkendu budeme začínat už v 9 hodin ráno, vstup je zdarma,“ doplnil Eckert s tím, že za shlédnutí tuzemské elity tak nedáte ani korunu.

Další zlatý hřeb přijde hned o chvíli později, kolem páté odpolední odstartuje finále 200 metrů volný způsob, kde bude k vidění Simona Baumrtová (Kubová), mezi muži by měl mít své zastoupení i domácí celek. O půl hodiny později začne finále 50 metrů prsa, kde bude startovat Petra Weber.

Páteční program bude patřit především nejmenším závodníkům, z nichž mnozí zažijí své první závody v životě.

„V letošním roce k nám přijede rekordní účast závodníků. Jsem rád že přijedou i naše plavecké hvězdy a diváci se mají opravdu na co těšit,“ dodal na závěr ředitel celého závodu Roman Eckert, jenž nezapomněl poděkovat městu Ústí a dalším subjektům, které podpořily šestý ročník Velké ceny Ústí nad Labem.