Už úvodní střetnutí v hale Slovanu naznačilo, kdo bude na palubovce králem. Domácí volejbalisté ovládli úvodní dva sety a nakročili k vítězství. „Modřany k nám nepřijely v kompletní sestavě, což bylo znát hlavně v jejich útočné činnosti. Nám se dařilo na bloku a až na zaváhání ve třetím setu jsme měli zápas pod kontrolou," vypráví kapitán Slovanu František Nedbal.

Druhý zápas byl přesnou kopií prvního. Modřany dokázaly zabrat jen ve třetím setu, čtvrtý ale opět jasně ztratily. „Soupeře jsme přehráli díky bojovnosti celého našeho týmu," vysvětlil Nedbal.

Volejbalisté Chabařovic se díky dvěma výhrám posunuli už na druhou příčku tabulky. „Jsme moc rádi, že se nám vydařil vstup do sezony. Máme za sebou dva silné a nepříjemné soupeře," pochvaluje si tvůrce hry Chabařovic.

Modřany, které měly bojovat o vrchní příčky tabulky mají naopak na kontě čtyři porážky a jsou překvapivě až poslední. „Je teprve začátek soutěže. Určitě se ještě zvednou a budou bojovat o přední místa v tabulce," tuší Nedbal.

Slovan se v příštím kole představí na palubovce nováčka druhé ligy z Turnova. „Doufám, že potvrdíme roli favorita," přeje si nahrávač Chabařovic.

Slovan Chabařovice – Modřany 3:1 (20, 17, –19, 16) a 3:1 (22, 22, –23, 18).

Sestava Slovanu: Nedbal, Röhrl, Avenarius, Chludil, Kučera, Kauer, Kadraba, Klusoň, Stránský, Buchl, Moník.