Na palubovce již jistého vítěze soutěže z Domažlic vybojovali čtyři cenné body a to jim v konečném účtování stačilo na udržení třetí pozice!

„Třetí místo v tabulce je pro nás opravdu senzace, ještě v půlce sezony jsme byli na osmém místě a v podstatě nikdo nám nevěřil, že se ještě dokážeme dostat na bednu," zářil spokojeností kapitán Slovanu František Nedbal.

Sezona dvou tváří

Chabařovičtí letos prožili sezonu dvou rozdílných tváří. Na podzim se trápili, prohrávali s kde kým. Probuzení přišlo až v jarní části sezony a za všechno mohla kuriózní sázka s trenérem.

Karel Kindermann se s hráči vsadil o basu šampaňského, že už to nedotáhnout na stupně vítězů.

A dotáhli! „Ta sázka nás neskutečně nakopla. Ale neznamená to, že jsme banda alkoholiků," chechtá se Nedbal. „Prostě to byl jen ten správný impuls, pomohlo nám to k motivaci. Šampaňské už trenér koupil, jen se musíme domluvit, kdy ho společně vypijeme," prozradil zkušený nahrávač Chabařovic.

V posledním kole potřebovali hráči Slovanu uhrát v Domažlicích alespoň stejně bodů jako čtvrtá Mladá Boleslav v Ervěnicích.

Okleštěná sestava

„Jeli jsme k nim v hodně okleštěné sestavě. V prvním zápase jsme ale hráli bez vynucených chyb, bojovalo se, každý se snažil hrát na sto procent. Domácí byli zaskočení naší hrou," vyprávěl Nedbal, jehož tým zvítězil 3:0 na sety.

V odvetě už pak padl. „Vedli jsme 2:1 a mysleli si, že se to půjde samo. Prohra nás mrzí, ale hlavně že máme to třetí místo," připomněl.

Na sobotu plánují hráči Slovanu první oslavu. „V Chabařovicích je Ples sportovců, navíc tři naši hráči slaví čtyřicítku. Snad se to nijak nezvrtne," dodává s úsměvem kapitán úspěšného týmu.

Domažlice – Slovan Chabařovice 0:3 (-23, –25, –19) a 3:2 (21, –25, –12, 20, 8)Chabařovice: Nedbal, Stránský, Anton, Herych, Chludil, Kučera, Röhrl, Dušek.