Pak ale přišel kouč s nápadem jak své hráče pořádně namotivovat. „Když skončíte v tabulce do třetího místa, koupím vám basu šampaňského. V opačném případě ji koupíte vy mně," řekl svým hráčům.

A světe div se, zabralo to. Od té doby totiž hráči Chabařovic nepoznali ve druhé lize hořkost porážky, vyhráli už osm zápasů v řadě a spokojeně se vyhřívají na třetí příčce. A pokud zvládnou i poslední čtyři duely v sezoně, mohou skončit i na druhém místě!

Sázka je nabudila

„Ta sázka nás pořádně nabudila. A je pravda, že to po každé výhře trenérovi připomínáme," směje se kapitán Chabařovic František Nedbal.

Naposledy řádění „probuzeného" Slovanu odnesla Plzeň, která doma s Chabařovicemi prohrála 1:3 a 0:3. „Oba zápasy jsme měli pod kontrolou. Je dobře, že jsme je zvládli a dál se držíme na třetí příčce. Navíc jsme ještě zvýšili náskok na čtvrtou Mladou Boleslav," pochvaluje si Nedbal.

Ani v Plzni se přitom hráčům Slovanu nevyhnuly trable. „Přijeli jsme bez registraček, zapomněli jsme je. Museli jsme tedy hrát na občanky a než to rozhodčí zkontrolovali, tak se začínalo o půl hodiny později. Více než nás to ale rozhodilo domácí. Ti od začátku hodně chybovali a byli zaskočení naší hrou," vyprávěl kapitán Chabařovic.

Odveta už pak byla jasnou záležitostí hostů. „Byli jsme ve všem lepší a vyhráli jsme zaslouženě. Jen nás mrzí zranění smečaře Černého, má výron v kotníku a v příštích zápasech nám bude hodně chybět. Za týden hrajeme doma s Pragou a jsou to poslední domácí zápasy sezony. Snad se s námi přijdou rozloučit naši fanoušci," přeje si Nedbal.

Plzeň – Slovan Chabařovice 1:3 (-22, 23, –19, –17) a 0:3 (-23, –23, –14)Slovan Chabařovice: Röhrl, Kindermann, Nedbal, Černý, Anton, Kadraba, Herych, Dušek, Chludil, Klusoň.