Na ploše z umělé hmoty, kterou brzy opět vystřídá led, se ale proháněli hokejbalisté Krupky a Chomutova, aby v přátelském charitativním utkání podpořili dětskou mozkovou obrnou handicapovaného Matyáše Koháka z Dolních Zálezel.

Litvínovské pochopení

Dobrá věc se podařila, amatérští sportovci mezi sebou a od diváků vybrali, vzhledem k panujícímu počasí se dá bez nadsázky uvést rovněž slůvko „vypotili", dohromady 8 453 korun!

„To je vzhledem k tomu, že jsme neměli žádné sponzory, pěkná částka. Sumu se nám podařilo nastřádat i díky pochopení města Litvínov, které nám umožnilo hrát na zimním stadionu, jenž je v jejich péči, zadarmo. Také děkujeme zaměstnancům haly, chovali se k nám velmi vstřícně," měl radost organizátor akce a brankář krupských Wizards František Bílek, který je zároveň sportovním redaktorem Teplického deníku.

„Snad jsme to tu Vervě nezačarovali," mířil k výsledku, který pro Krupku nedopadl dobře, prohrála totiž 2:5.

Trápí ho neštovice

Šestiletý Matyášek v Litvínově chyběl, podobně jako jeho sestřičku Elišku ho totiž sužují neštovice. Hlinkův stadion navštívil ale jeho tatínek Martin Kohák s prarodiči.

„Hodně mile mě celá akce potěšila a překvapila. Když pominu finanční zisk projektu, tak jsme dosáhli i toho, že se náš příběh zmedializoval a že se o něj lidi třeba začnou zajímat," řekl po skončení zápasu Matyášův tatínek.

„Myslím, že při současných nesmyslných platech profesionálních fotbalistů a hokejistů by mělo být pro ně povinností přispívat na nemocné děti. Co by pro každého z nich znamenalo měsíčně ze svého tučného platu věnovat například dvě nebo tři tisícovky," navrhuje Bílek profesionálním sportovcům.

Matyáškovi Kohákovi je možné finančně pomoci prostřednictvím speciálního bankovního konta (51-1005287797/8060, variabilní symbol 0903196921).

Skvělá nálada

Oba týmy, které se rozhodly sehrát pro Matyáše Koháka charitativní duel, se na litvínovském zimáku společně naskládaly do obrovské šatny, v hokejové extralize sloužící coby kabina hostujících celků. „Před i po zápase panovala skvělá nálada, máme totiž s chomutovským týmem velmi dobré vztahy," líčí Bílek.

Na hřišti si ale soupeři nic nedarovali, vždyť přátelství nevylučuje rivalitu. Chomutov Krupku zaskočil aktivní hrou, na velkém hřišti a atypickém povrchu se žlutočerní Kouzelníci hledali.

Wolves nakonec vyhráli 5:2, jejich útočník Marcel Holl zářil spokojeností. „My jsme hodně dlouho nevyhráli. Jsme proto moc rádi, že jsme sérii proher přetrhli, Krupku jsme navíc porazili poprvé v historii vzájemných duelů. Celá akce byla velmi vydařená," lebedil si.

V ukrutném dusnu všichni účastníci charitativního duelu dohráli do konce, propocené věci ale ještě dlouho sušili. „Bylo to strašně náročné, ale stálo to za to. Byl bych moc rád, kdyby nás následovaly další týmy a pomáhaly nemocným dětem," přeje si Bílek.

Wizards Krupka – Wolves Chomutov 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 00:43 Unger (Andres), 19:25 Andres (Adámek, Unger) – 7:45 M. Holl (Gut, Trnka), 15:31 Palkoska (Trnka), 19:07 Gut (Nachtmann), 24:13 Trnka, 30:13 Palkoska (Trnka). Rozhodčí: L. Kačina. Vyloučení: 4:2. Střely na braku: 21:30. Diváci: 25.

Wizards: Bílek (16 – 36. Roháček) – Windisch, Třešňák, Andres st., Pešout, Kačina, Kácha – Unger, Kalvas, J. Bava, V. Barva, David, Dlouhý, Adámek, Hloch, Brenner.

Wolves: Solčáni – Balog, O. Holl, Vydra, L. Veselý, V. Veselý – Trnka, Palkoska, Gut, Volhejn, Petržílka, Nachtmann, Kolář, M. Holl, Karásek.