VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Charitativní zápas: Pro Matyáška „vypotili“ přes osm tisíc korun

Litvínov/Dolní Zálezly – Na litvínovském zimním stadionu bylo v neděli dusno k padnutí, teplota překonala třicet stupňů.

9.7.2015 1
SDÍLEJ:

Wizards Krupka – Wolves Chomutov 2:5Foto: Wizards Krupka

Na ploše z umělé hmoty, kterou brzy opět vystřídá led, se ale proháněli hokejbalisté Krupky a Chomutova, aby v přátelském charitativním utkání podpořili dětskou mozkovou obrnou handicapovaného Matyáše Koháka z Dolních Zálezel.

Litvínovské pochopení

Dobrá věc se podařila, amatérští sportovci mezi sebou a od diváků vybrali, vzhledem k panujícímu počasí se dá bez nadsázky uvést rovněž slůvko „vypotili", dohromady 8 453 korun!

„To je vzhledem k tomu, že jsme neměli žádné sponzory, pěkná částka. Sumu se nám podařilo nastřádat i díky pochopení města Litvínov, které nám umožnilo hrát na zimním stadionu, jenž je v jejich péči, zadarmo. Také děkujeme zaměstnancům haly, chovali se k nám velmi vstřícně," měl radost organizátor akce a brankář krupských Wizards František Bílek, který je zároveň sportovním redaktorem Teplického deníku.

„Snad jsme to tu Vervě nezačarovali," mířil k výsledku, který pro Krupku nedopadl dobře, prohrála totiž 2:5.

Trápí ho neštovice

Šestiletý Matyášek v Litvínově chyběl, podobně jako jeho sestřičku Elišku ho totiž sužují neštovice. Hlinkův stadion navštívil ale jeho tatínek Martin Kohák s prarodiči.

„Hodně mile mě celá akce potěšila a překvapila. Když pominu finanční zisk projektu, tak jsme dosáhli i toho, že se náš příběh zmedializoval a že se o něj lidi třeba začnou zajímat," řekl po skončení zápasu Matyášův tatínek.

„Myslím, že při současných nesmyslných platech profesionálních fotbalistů a hokejistů by mělo být pro ně povinností přispívat na nemocné děti. Co by pro každého z nich znamenalo měsíčně ze svého tučného platu věnovat například dvě nebo tři tisícovky," navrhuje Bílek profesionálním sportovcům.

Matyáškovi Kohákovi je možné finančně pomoci prostřednictvím speciálního bankovního konta (51-1005287797/8060, variabilní symbol 0903196921).

Skvělá nálada

Oba týmy, které se rozhodly sehrát pro Matyáše Koháka charitativní duel, se na litvínovském zimáku společně naskládaly do obrovské šatny, v hokejové extralize sloužící coby kabina hostujících celků. „Před i po zápase panovala skvělá nálada, máme totiž s chomutovským týmem velmi dobré vztahy," líčí Bílek.

Na hřišti si ale soupeři nic nedarovali, vždyť přátelství nevylučuje rivalitu. Chomutov Krupku zaskočil aktivní hrou, na velkém hřišti a atypickém povrchu se žlutočerní Kouzelníci hledali.

Wolves nakonec vyhráli 5:2, jejich útočník Marcel Holl zářil spokojeností. „My jsme hodně dlouho nevyhráli. Jsme proto moc rádi, že jsme sérii proher přetrhli, Krupku jsme navíc porazili poprvé v historii vzájemných duelů. Celá akce byla velmi vydařená," lebedil si.

V ukrutném dusnu všichni účastníci charitativního duelu dohráli do konce, propocené věci ale ještě dlouho sušili. „Bylo to strašně náročné, ale stálo to za to. Byl bych moc rád, kdyby nás následovaly další týmy a pomáhaly nemocným dětem," přeje si Bílek.

Wizards Krupka – Wolves Chomutov 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 00:43 Unger (Andres), 19:25 Andres (Adámek, Unger) – 7:45 M. Holl (Gut, Trnka), 15:31 Palkoska (Trnka), 19:07 Gut (Nachtmann), 24:13 Trnka, 30:13 Palkoska (Trnka). Rozhodčí: L. Kačina. Vyloučení: 4:2. Střely na braku: 21:30. Diváci: 25.

Wizards: Bílek (16 – 36. Roháček) – Windisch, Třešňák, Andres st., Pešout, Kačina, Kácha – Unger, Kalvas, J. Bava, V. Barva, David, Dlouhý, Adámek, Hloch, Brenner.

Wolves: Solčáni – Balog, O. Holl, Vydra, L. Veselý, V. Veselý – Trnka, Palkoska, Gut, Volhejn, Petržílka, Nachtmann, Kolář, M. Holl, Karásek.

Autor: František Bílek, Milan Kubík

9.7.2015 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Ostatní - Písaři Zapisovatelka. Požadované vzdělání: úsv. 16 400 Kč

Písaři Zapisovatelka. Požadované vzdělání: úsv. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 16400 kč, mzda max. 22170 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Místo výkonu práce: Kramoly č.p. 641/37, Střekov, Ústí nad Labem., Požadujeme: středoškolské vzdělání, bezúhonnost, výbornou schopnost psaní na klávesnici - všemi deseti, základní znalost MS Office Word, znalost českého jazyka - pravopis, gramatika., Nabízíme: platové podmínky 16 400 - 22 170,- Kč., příspěvek na stravování, 25 dní volna + 4 dny indispozičního volna., Hlásit se osobně na uvedené adrese od 08:00 do 14:00 hod u Mgr. Pinkasové.. Pracoviště: Okresní soud v ústí nad labem, Kramoly, č.p. 641, 400 03 Ústí nad Labem 3. Informace: Alena Pinkasová, +420 477 047 456.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 25 210 Kč

Odborní administrativní pracovníci v právní oblasti Odborný rada v odboru pro severočeskou oblast, v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele (SM 761). Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 25210 kč, mzda max. 37890 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Mírové náměstí č.p. 3097/37, Ústí nad Labem., Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu jako služební orgán příslušný podle § 10 odst. 1 písm. f) zákona č. 234/2014 Sb., o státní službě (dále jen "zákon"), vyhlašuje výběrové řízení na služební místo: odborného rady v odboru pro severočeskou oblast, v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele - právník ADR/ODR (SM 761) v oboru služby:45. Elektronické komunikace a poštovní služby s místem výkonu služby: Ústí nad Labem. , Služba na tomto služebním místě bude vykonávána ve služebním poměru na dobu neurčitou. Služební místo je zařazeno podle Přílohy č. 1 k zákonu o státní službě do 13. platové třídy . , S ohledem na povahu činnosti Českého telekomunikačního úřadu se nestanovuje na služební místo způsobilost seznamovat se s utajovanými informacemi v souladu s příslušnými právními předpisy., Hlavní popis činnosti: a) Celostátní koordinace a metodické usměrňování elektronických komunikací včetně ochrany zájmů spotřebitele v oblasti elektronických komunikací a poštovních služeb. b) Vyřizování a evidence podání (stížností) spotřebitelů v elektronických komunikacích a poštovních službách. c) Vedení správních a přestupkových řízení, ukládání pokut a povinností nepeněžitého plnění. d) Spolupráce s ostatními orgány státní správy., Žadatel musí splňovat základní předpoklady pro přijetí do služebního poměru a zařazení na služební místo odborného rady v odboru pro severočeskou oblast,v oddělení rozhodování sporů a ochrany spotřebitele - právník ADR/ODR podle § 25 zákona, tj.: a) je státním občanem České republiky, občanem jiného členského státu Evropské unie nebo občanem státu, který je smluvním státem Dohody , o Evropském hospodářském prostoru [§ 25 odst. 1 písm. a) zákona], b) dosáhl věku 18 let [§ 25 odst. 1 písm. b) zákona], c) je plně svéprávný [§ 25 odst. 1 písm. c) zákona], d) je bezúhonný [§ 25 odst. 1 písm. d) zákona], e) dosáhl vysokoškolského vzdělání v magisterském studiu [§ 25 odst. 1 písm. e) zákona], f) má potřebnou zdravotní způsobilost [§ 25 odst. 1 písm. f) zákona]., V souladu se služebním předpisem je dále požadováno: ukončený magisterský studijní program v oboru právo., Kontakt: https://www.ctu.cz/vyberove-rizeni-na-sluzebni-misto-odborneho-rady-v-odboru-pro-severoceskou-oblast-v-oddeleni-17. Pracoviště: Český telekomunikační úřad - provozovna mírové nám., Mírové náměstí, č.p. 3097, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Luboš Mračko, +420 475 309 300.

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 17 000 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři Údržbář - mechanik. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17000 kč, mzda max. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Přestanov 113., Náplň práce: provádění oprav a pravidelné údržby výrobních strojů, provádění preventivní údržby areálu a výrobní haly., Požadujeme: zručnost, spolehlivost, angličtina - základ, 2 roky praxe, vyhláška 50/78 Sb., Nabízíme: mzdu 17 000 - 22 000,- Kč., nástup ihned, práce na ranní směnu od 8 - 16 hod., Hlásit se osobně na uvedené adrese v dopoledních hodinách.. Pracoviště: Minda ktsn plastic solutions s.r.o., 403 17 Chabařovice. Informace: Michaela Pěčková, +420 411 198 924.

Věda a výzkum - Věda a výzkum Chemičtí technici, chemici 24 000 Kč

Chemičtí technici pro technický rozvoj, výzkum a vývoj a pracovníci v příbuzných oborech Odborný pracovník technického servisu prodeje. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 24000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Revoluční 1930/86, Ústí nad Labem., Popis pracovní pozice:, podíl na výzkumu, vývoji nových produktů a jejich aplikací , technická podpora prodeji, komunikace se zákazníky, technické konzultace a technická řešení pro zákazníky, spolupráce s marketingem, příprava technické dokumentace (aplikační a technické listy), Požadujeme:, SŠ či VŠ v oboru chemie (obor: polymery, alkydy - výhodou) - vhodné i pro absolventy VŠ, anglický jazyk na komunikativní úrovni slovem i písmem, znalost Microsoft Office, řidičský průkaz sk. B, Nabízíme:, samostatnou práci ve společnosti s dlouholetou tradicí, možnost osobního a odborného růstu, pracovní smlouva na hlavní pracovní poměr s možností prodloužení, pracovní doba 37,5h týdně, 5 týdnů dovolené, příspěvek na penzijní připojištění po roce pracovního poměru, dostupnost pracoviště - v centru města Ústí nad Labem, blízkost nádraží, MHD, možnost příspěvku na ubytování či dopravu pro uchazeče z jiného kraje, Kontaktní osoba:, Bc. Jana Hlávková, personální oddělení, telefon: 477 163 107, e-mail: hlavkova@spolchemie.cz. Pracoviště: Spolek pro chemickou a hutní výrobu, akciová společnost, Revoluční, č.p. 1930, 400 01 Ústí nad Labem 1. Informace: Jana Hlávková, +420 477 163 107.


V mosteckém parku Šibeník někdo počmáral městský mobiliář, objevily se i symboly německého nacismu.
19

FOTO: V Mostě vznikla „nacistezka“. Jejímu autorovi hrozí až pět let vězení

Hospůdka Pohoda.
6

Tajnou místnost hospůdka Pohoda nemá. Je to totiž parádní vinný sklípek

FOTO: Tříletá Emmička si v ústecké knihovně půjčila už na tisícovku knížek

Ústí nad Labem - Závěr minulého týdne se v Severočeské vědecké knihovně v Ústí nad Labem nesl ve slavnostním duchu. 

Strážníci ošetřili seniorku, která upadla a způsobila si tržnou ránu na hlavě

Ústí nad Labem - Na tísňovou linku městské policie v pátek odpoledne zatelefonovala seniorka ze Šrámkovy ulice, která operátorovi sdělila, že ve svém bytě upadla a bez cizí pomoci není schopná sama vstát ze země. 

Lyže neuklízejte, na Telnici i Bouřňáku jsou nyní ideální sněhové podmínky

Krušné hory - Návrat zimy určtiě potěšil provozovatele lyžařských areálů v Krušných horách. Lyžařská sezona ještě zdaleka nekončí!

Jaro? Ne. Na pěkné počasí si budeme muset ještě počkat

Severní Čechy - V úterý sice nastane astronomické jaro, v České republice bude ale nadále převládat spíše zimní ráz počasí. Pravého jarního počasí se lidé zřejmě nedočkají ani o Velikonocích, které letos připadají na přelom března a dubna.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT