„Soutěž jsme sice udrželi, ale bez podpory města Ústí nad Labem prostě další sezonu v této soutěži finančně neutáhneme. Nepodařilo se nám naplnit rozpočet a rozhodli jsme se, že bez něj do soutěže nevstoupíme. Nechceme shánět peníze v průběhu sezony a žít v nejistotě," vysvětlil trenér Chemičky Tomáš Velek.

Kolik byl váš rozpočet v první lize a o kolik nyní klesne?
V první lize jsme hráli s rozpočtem 600 tisíc korun. Rozdíl oproti druhé lize je diametrální. Pro tuto soutěž nám bude stačit maximálně dvě stě tisíc korun. Mrzí nás to, ale první liga je bohužel finančně úplně jinde.

Fakt, že končíte v 1. lize vás určitě mrzí o to více, že jste se v soutěži zachránili…
Přesně tak. Je vidět, že sportovně jsme na to měli. Se spoustou soupeřů jsme hráli vyrovnané zápasy. Jenže bez podpory města to prostě dál nešlo. Měli jsme jednání se svazem a nahlásili jsme, že budeme hrát jen druhou ligu. Dokud se nezmění financování sportu ze strany města, bude to špatné. Město podporuje jen hokej a fotbal, ale ostatní sporty jsou na tom špatně. Slyšel jsem, že i volejbalisté mají problémy. A podobně jsou na tom i další kluby.

Rozpočet pro druhou ligu už máte naplněný?
Zatím ne, probíhají intenzivní jednání s našimi partnery. Ale logicky je větší problém sehnat pro druhou ligu peníze než pro první, je méně atraktivní. Na první ligu sponzoři slyšeli lépe. Nyní nám také přispějí, ale už jsou to podstatně menší částky.

Podaří se vám i přes přesun do nižší soutěže udržet kádr pohromadě, nebo již registrujete nějaké odchody?
Odejdou nám asi jen dva hráči. Zdá se, že se nám kádr podaří udržet, tahouni týmu jako třeba Vrběcký či Srba by měli zůstat. Se Šumou ještě jednáme, ale stal se hlavním trenérem v Lovosicích a neví, jak to bude časově stíhat. Možná bude nastupovat jen v domácích zápasech. Ale sám projevil zájem pokračovat.

Příchody nových hráčů asi v této situaci nehrozí, že?
Kádr posílíme nejméně o čtyři dorostence, možná i více. Chceme tým radikálně omladit, éra čtyřicátníků už skončila. Měli jsme velký věkový průměr a nyní chceme do týmu dostat mladou krev.

A jaké budou cíle v sezoně?
Chceme hrát klidný střed tabulky, rozhodně nebudeme vyhlašovat útok na návrat do první ligy. Naším cílem je stabilizace a omlazení kádru. Přechod z dorostu je pro hráče nesmírně složitý a těžký, chceme jim dát prostor.