Oba chtějí totéž, dokázat všem, že box je krásný sport, když se to umí. Rozhovor pro Deník poskytl ten mladší z trenérské dvojice, Roman Rusňák.

Jak hodnotíte letošní rok z hlediska výsledků?

(smích) Nemohl být lepší. Klub funguje od 2. ledna 2012. V našich amatérských podmínkách se nám podařilo skoro nemožné. Udrželi jsme kluky ve všech kategoriích a na Mistrovství republiky školní mládeže a kadetů do Českých Budějovic jsme v únoru odjížděli pro zkušenosti. Nakonec jsme překvapili celou republiku. Dvě zlaté, jedno stříbro a čtyři bronzové medaile nikdo nečekal. Nutno dodat, že je to kolektivní práce, vedle mne své zkušenosti nabízí mladý Franta Uherek a rozvážný Karel Suja. V severočeské oblasti jsme vyhráli kategorie přípravky, juniorů a II. ligy mužů. V kadetech došlo ke kuriózní situaci, o celkové vítězství jsme se dělili s borci z SKP Sever.

Prý měl Chlumec svého zástupce i na mládežnickém ME v Maďarsku.

Bylo to v červnu a do světa se lvíčkem na prsou vycestoval třináctiletý Filip Knor. Obsadil celkové 5. místo, ale všichni ho chválili. V boji o bronz prohrál na body 3:2 s pozdějším finalistou z Welsu. Kluci v rámci mezinárodních akcí byli v Norsku, v Německu, v Polsku a Dánsku. Nemáme žádného sponzora, tak to mnohdy není jednoduchá záležitost, ale snažíme se klukům pomáhat, jak to jde.

Boxeři z Chlumce letos sbírali jednu cenu za druhou. Vlevo Roman Rusňák.

Probojoval se někdo z vašich boxerů na Memoriálu Julia Tormy?

Dobrá otázka. Termín 14.-16. listopadu, Praha, 23. ročník. Ten první jsem vyhrál. Našim zástupcem byl osmnáctiletý Josef Lehr, cukrář, který má nejen rychlé nohy, ale i skvělou techniku. Udělal mi opravdu velkou radost. V prvním kole vyřadil zástupce Slovenska, potom vybodoval Maďara, ve finále dlouho vzdoroval reprezentantu Ambrůžkovi. Prohrál na body, ale vysloužil si pochvalný potlesk. Dobrá práce a velmi dobrá reklama pro město Chlumec. Ten kluk je hodně skromný, ale má srdce velkého bojovníka. K republikovému titulu slíbil, že mi prý upeče velký dort. Tak mu držte palce!

V samém spěchu však Roman Rusňák neuvedl, že obdržel pohár za nejlepšího mládežnického trenéra boxerů v Severočeské oblasti.