Souboj o Pohár Leoše Raka nabídl parádní hokejbal, diváci viděli hned čtrnáct branek a navíc i prodloužení! V něm byli úspěšnější hráči Coma Teamu, kteří se tak v sérii hrané na dvě výhry ujali vedení!

Coma v čele s olympijským vítězem Janem Čalounem a řadou aktivních hokejistů (Navarra, Macek, Budínský, Zdvořáček, Balcar, Dörner či Amirov) vedla po první třetině už 5:1, Dragons se ale nevzdali a druhou část ovládli 4:2.

RYCHLÉ PRODLOUŽENÍ

Ve třetím dějství pak dvěma góly poslali duel do prodloužení, když ten druhý vsítili až dvě vteřiny před koncem! Nastavený čas ale dlouho netrval, už po jednatřiceti vteřinách hry rozjásal Coma Team Vít Budínský.

Finále pokračuje dalšími zápasy o víkendu, pokud Coma nepromění první mečbol v sobotu od 10.15 hodin, bude se hrát i v neděli ve stejném čase.

Hrál se i duel o bronz a Ještěři si pro pohár dokráčeli rázným způsobem. Tým Koliby vyřídili 8:2 hlavně díky pěti gólům ústeckého hokejisty Vladimíra Brože.

OHbL – finále: Dragons – Coma Team 7:8 pp (1:5, 4:2, 2:0 – 0:1). Branky: Patzelt 2, Reisenauer 2, Oliverius, Netušil, M. Tauš – Navarra 2, Macek 2, Budínský 2, Místecký, P. Zdvořáček. Rozhodčí: Fedák, Tuček. Vyloučení: 8:7. Využití: 4:2. Střely: 29:32. Stav série: 0:1.
O 3. místo: Ještěři – Koliba 8:2 (4:0, 2:1, 2:1). Branky: Brož 5, Čejka, Klíma, Vaněk – Wágner 2. Rozhodčí: Bartoš, Beránek. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely: 33:26.