Podobný scénář si před startem nového ročníku nepřipouštějí a rádi by se stali černým koněm soutěže. „Letos chceme bojovat o medaile," říká Lukáš Vobecký, sportovní manažer nejstaršího futsalového oddílu v České republice.

Kdy zahájíte přípravu na nový ročník druholigové soutěže a jak bude probíhat?
Přípravu zahájíme 18. srpna, fyzickou kondici většina kluků získá na velkém fotbale. Zaměříme se tedy hlavně na signály a různé herní situace. Trénovat budeme podle potřeby jednou až dvakrát v týdnu. Nechceme klukům brát chuť na futsal již v úvodu sezony. Sehrajeme čtyři přátelská utkání s týmy ze třetí nejvyšší soutěže. Poslední tým je ještě v hledáčku.

Dojde ve vašem kádru na nějaké hráčské změny?
Kádr z konce sezony zůstane z velké části stejný. Nehodláme tým oslabovat, ale naopak. Oslovili jsme hráče z celého kraje a teď bude jen na nich, aby nás přesvědčili o tom, že mají na druhou ligu.

Jaké další novinky a změny se přes léto udály ve vašem klubu?
Novinkou je určitě ženský tým a také příchod hráčů juniorského věku, na kterých by měly jednou stát naše úspěchy. Na webu začneme veřejnost trochu seznamovat s historií klubu a při domácích zápasech bychom chtěli odměňovat bývalé hráče. Přece jen se blíží rok 2017 a s ním i 45.výročí založení klubu. Byli jsme osloveni i ohledně účasti na mistrovství České republiky veteránů a pokud vše dobře dopadne, rádi bývalé ligové mužstvo vyšleme.

Jak se těšíte na novou sezonu a jaké v ní budete mít ambice?
Pauza už je dlouhá a všem nám zápasy chybí. Chceme hrát opět atraktivní útočný futsal, tentokrát ale doufám, že hodně zapracujeme na taktice. Máme zase o rok vyzrálejší tým a letos chceme bojovat o medaile.

Kdo bude podle vás patřit k favoritům soutěže a kdo by mohl být jejím černým koněm?
Rozlosování už samozřejmě známe. Škoda, že nám odpadne derby s litoměřickým Radobýlem. Soutěž bude opět nesmírně vyrovnaná, k favoritům budou patřit Mělník, Démoni Česká Lípa a Gardenline Litoměřice. Uvidíme, jak na tom budou nováčci. Černým koněm, doufám, bude naše mužstvo. Jednoznačně se chceme vyhnout loňským záchranářským starostem.