Tři a půl minuty před poločasovou přestávkou, kdy Sluneta prohrávala 20:40, se zdálo, že je rozhodnuto. Jenže svěřenci trenéra Jana Šotnara doslova vstali z mrtvých, a šňůrou 12:0 vykřesali naději. Ačkoliv je trojkou v poslední vteřině druhé čtvrtiny ještě mírně přibrzdil Djuričič, Ústí vycítilo šanci.

Ve třetí periodě povolilo soupeři pouhých 12 bodů, drama gradovalo v poslední desetiminutovce. Nejlépe bylo Severočechům zhruba minutu a půl před koncem, kdy se vůbec poprvé dostali do vedení (67:68), jenže Brňané zvládli znovu odskočit na čtyřbodový rozdíl. Žlutomodří ale dokázali v poslední minutě utéct hrobníkovi z lopaty, srovnali na 72:72, a byť poslal domácí deset sekund před koncem opět do vedení Roman Marko, pouhou sekundu před závěrečnou sirénou srovnal nadvakrát Lamb Autrey.

Neštěmice B - Tisá, II. třída okresního přeboru Ústecka 2021/2022
OBRAZEM: Neštěmické béčko počastovalo Tisou devítigólovým přídělem

V prodloužení se oba celky přetahovaly o vedení, drama rozsekl nejlepší střelec Ústí Delano Spencer, který čtyřmi body v řadě zajistil svému týmu tříbodový polštář. Ten už Šotnarův výběr udržel až do samého konce, kdy po několika neúspěšných trojkách Moravanů dovezl v posledních sekundách do otevřené obrany domácích definitivní pojistku.

"Začali jsme špatně, ale tím nemyslím výkon po taktické stránce. Plnili jsme všechny pokyny, které jsme si řekli, ale chyběla nám energie. Výsledkem toho byla dvacetibodová ztráta," načal hodnocení kouč vítězů Jan Šotnar. "Vrátit se do zápasu nám pomohla šňůra 12:0, po níž jsme začali věřit, výrazně jsme zlepšili obranu, hráči spolu komunikovali, a náš výkon se výrazně zvedl," pochvaloval si.

Jakým kouzlem očaroval své ovečky během poločasové přestávky ale neprozradil. "Ve druhé půli byl zkrátka na palubovce tým, který chtěl bránit, což byl klíč. Hráli jsme s opravdu masivní energií v obraně, což nás dovedlo k výhře. Hráli jsme se čtyřmi menšími hráči, ale vyšlo nám to. Těšíme se na sobotní domácí zápas, ve kterém nás, doufáme, požene plná Sluneta," zakončil.

Fotbalisté Neštěmic B ilustrační
Neštěmicím pomohla ke třem bodům svatba, béčko Brné zachraňovalo výhru v závěru

Kromě Spencera dotáhli Ústí k prvnímu vítězství nejen v sérii, ale i celkově proti Brnu v této sezóně, také další Američané. Spencer Svejcar zaznamenal 19 bodů, Lamb Autrey 17. Double double za 10 bodů a 11 doskoků zapsal kapitán Ladislav Pecka. Už v sobotu je na programu druhý duel v Ústí nad Labem, v případě vítězství může Sluneta slavit historicky první medaili. Série o bronz se totiž hraje pouze na dvě vítězství, Severočeši tak mají doma mečbol.