První boje v základních skupinách se v pražském Podvinném Mlýně rozhoří už ve čtvrtek 13. srpna a v kategorii Muži Open (celkem 128 týmů) do nich zasáhnou i hráči Florbal Ústí nad Labem, kteří mají velké ambice.

Tým trenéra Tomáše Syryčanského loni nastupoval na turnaji v kategorii Muži Pro, tedy druhé nejvyšší. „Bylo to super, úroveň přesně pro nás. Hráli jsme proti horším týmům z extraligy, lepším z první ligy a také proti zahraničním účastníkům. Jenže letos nás pořadatelé zařadili do nižší, amatérské kategorie mužů. Je to pro nás zklamání," mrzí trenéra Florbal Ústí Syryčanského.

V papírově slabší kategorii

Podle jeho slov přitom byli Ústečané blízko vysněné kategorie, stačilo jen mít více štěstí. „Byli jsme označeni jako první náhradník. Pak se z turnaje odhlásil Start Praha a věřili jsme, že nás pořadatelé zařadí do kategorie Pro. Nakonec tam ale poslali reprezentaci Ukrajiny," vysvětlil kouč Ústí.

Severočeši tak budou k zápasům nastupovat ve „slabší" kategorii mužů.

„Vzhledem ke kvalitě soupeřů i našeho týmu budeme mít jen ty nejvyšší ambice. Samozřejmě vezmeme turnaj jako přípravu a budeme zkoušet různé herní varianty a hráče, na druhou stranu bychom ale měli dojít co nejdále. Chceme určitě na bednu," nezastírá Syryčanský a dodává: „Tým, který tuto kategorii vyhraje, má navíc jako bonus v příštím roce jistou účast v kategorii Muži Pro. A to je pro nás motivace."

Ústečtí florbalisté mají ve skupině za soupeře český výběr Flyers Sušice, finského zástupce SBS ParRu a CVČ Šaľa od našich východních sousedů ze Slovenska.