„Do zápasu jdeme z jiné pozice než v minulých letech. Pokud jsme sedmí a soupeř v tabulce druhý, logicky favorit nejsme,“ říká ředitel libereckého klubu Pavel Šimoníček.

„Jako favorita bych nás neviděl. Liberec nemá formu, ale začátky sezony nikdy neměl extra povedené. Avšak pořád je složením kádru někde jinde. My bychom to mohli nahradit euforickou vlnou, kterou máme nastartovanou. Jsme teď v laufu, máme v týmu vítěznou morálku. Mohli bychom překvapit,“ reaguje šéf ústeckého klubu Miroslav Přikryl.

Oba se shodnou v jednom, dnes bude pod Ještědem extra mač, hala by měla být plná po střechu, praskat ve švech. „Derby je derby, co si budeme povídat. Od nás jsou u soupeře Kramar a Vodvárka, my máme z Ústí trenéra Nekolu nebo přímo na palubovce Kopáčka. Na zápas se těšíme, věříme, že přitáhne spoustu fanoušků a bude plno,“ uvádí Šimoníček a poukázal na fakt, že mezi oběma kluby panují přátelské a korektní vztahy.

„Lokální derby vždycky mělo nádech konfrontace v osobní rovině. Pořád tam působí naši odchovanci a hráči, kteří mají vazbu na Ústí. Je tam trenér, který u nás začínal svoji kariéru. Někteří naši hráči zase působili v Liberci. Z historického hlediska to byly zápasy, které v devadesátých letech rozhodovaly o titulech. Ta rivalita tady pořád je. Dlouhá léta jsme byli za Libercem, tentokrát překvapivě jdeme do derby z pozice tabulkově lepšího týmu. Ale je to zkreslené, protože jsme měli lehčí soupeře. Přesto jsme naladění lépe než Liberec,“ konstatuje ústecký manažer.

Liberec ztratil tři zápasy v řadě, bude spíš psychicky dole nebo nabuzený chytit se právě v derby? Přikryl nabízí tento pohled. „Takhle na to nekoukám. Liberec řeší svoje věci uvnitř týmu. Porážky atmosféru nezlepšují, to znám z vlastní zkušenosti a je potřeba s týmem pracovat i psychologicky. Liberec prohrál pár zápasů, které měl vyhrané. Měl dokonce mečboly a nezvládl to. To už v tom týmu zanechává stopu nejistoty. My bychom toho mohli využít. To jsou spekulace, které sice rád vnímám, ale na tom se nedá stavět taktika. Ale ta psychologie tam může hrát nějakou roli,“ říká Přikryl.

Ústečtí odčinili porážku v Praze hladkou výhrou nad Brnem. „Příjemným vítězstvím nad Brnem jsme dostali impulz, že bychom mohli patřit do středu tabulky. To je pro mě příjemné zjištění. Teď náš čeká série proti týmům z horní poloviny tabulky. Chtěli bychom urvat co nejvíc bodíků. Ne vítězství, ale postupně vybojovat nějaké body,“ tvrdí manažer dnešních hostů.

Odhodlání je však cítit i v domácím táboře! „Ústí jsme viděli, hraje velmi dobře, sestava si sedla. Opakuji, nejsme favorit, ale věříme, že se dnes ukáže větší kvalita na naší straně,“ uzavírá Šimoníček s tím, že kádr bude poprvé od začátku sezony kompletní.

Kdo s koho? Večer bude jasno, bitva na liberecké palubovce začíná v 18:00.