Děčín vedl už o 16 bodů!, avšak roli favorita, pozici druhého celku tabulky i týmu, který vyhrál tři dosavadní vzájemné bitvy probíhající sezony i všechny zápasy v kalendářním roce 2015, nepotvrdil.

Rozhodl Vette

V derby po roce a čtvrt prohrál. Ústecké Pandy porazily ve včerejším 31. kole ligy děčínské Válečníky po boji 75:74 a domácí příznivci mohli začít slavit vytoužený skalp rivala.

V poslední minutě rozhodl úspěšnou střelou ústecký Clayton Vette, Děčín měl k dispozici závěrečných 22 vteřin zápasu, avšak poslední útok košem nezakončil…

„Já jsem si derby užil. Letos jsem je vyhrál všechny, teď ještě, aby vyšlo i to čtvrté," usmíval se 24letý křídelník Jan Jiříček, jenž nedávno nečekaně přestoupil z Děčína do Ústí nad Labem. „Atmosféra byla parádní, ale já jsem na plnou halu zvyklý z Děčína. Kéž by to bylo tady v Ústí každý zápas," dodal Jiříček.

Odehrál necelých dvacet minut a zaznamenal 6 bodů 1 doskok a 1 asistenci.

Děčín si přijel pro teprve šestou porážku v sezoně. Kůži lacino rozhodně neprodal.

„Nevím, co říct. Je to škoda, chtěli jsme vyhrát. Byl to velký boj, divákům se to muselo líbit. V závěru jsme netrefovali střely, zatímco Ústí to padalo. To byl rozdíl, a to rozhodlo," vystihl klíčový moment derby lídr děčínského týmu Jakub Houška.

Technické chyby

Plno emocí přinesla třetí čtvrtina, kdy po třech udělených technických chybách opustil lavičku domácích ústecký manažer Tomáš Hrubý a zbytek zápasu sledoval jen z místnosti za košem. Čtvrtou „technickou" v rychlém sledu inkasoval i domácí křídelník Žampach.

Děčín se najednou dostal do vedení o 16 bodů! Ústí ale vlastní klinickou smrt přežilo o po třiceti minutách prohrávalo pouze o pět bodů 57:62.

„Technické chyby? Opravdu komedie, která nás ale dostala spíš dolu, než aby nám pomohla," dodal zklamaný děčínský pivot Houška.

Bylo jasné, že i čtvrté derby sezony (třetí v lize, jedno se hrálo v Českém poháru) rozhodne poslední čtvrtina. Dokonce poslední minuta. Včera byly před vlastním publikem šťastnější Pandy.

Ústí nad Labem – Děčín 75:74 (22:19, 36:38, 57:62) Nejvíce bodů: Burnatowski 19, Vette 18, Laroche 12 - Tucker a Bosák po 12, Jelínek a Houška po 11. Fauly: 17:21. Trestné hody: 24/18 - 15/9. Trojky: 5:7. Doskoky: 28:41. Diváci: 1080.