Florbalisté Ústí předvedli v severočeském derby s Českou Lípou dechberoucí podívanou, která se navždy zapíše do dějin prvoligové soutěže. Více než tři stovky diváků viděly celkem jednadvacet branek a porážku domácích 10:11.

„Zápas byl naprostý unikát, který jsem za dobu svého působení v Ústí ještě nezažil. A to myslím v pozitivním smyslu. My jsme vlastně vůbec neprohráli, předvedli jsme totiž senzační týmový výkon a že z toho nebyl ani bod, to už je smůla. Když budeme v takových výkonech pokračovat, nemám strach. Úspěch se určitě dostaví," zářil po nevídané bitvě spokojeností Tomáš Syryčanský, kouč domácích.

Změny v klubu

Podivná slova po porážce, říkáte si? Důležité je podívat se na věc z širšího kontextu. Hráči Ústí se v posledních zápasech herně soužili a trenér zoufal: „Jsme v krizi, už nevím, jak to zlomit."

V posledním týdnu ale přišly důležité události, které změnily chod dějin ústeckého klubu.

„Trenér juniorů a hráč A týmu Marek Vojta dočasně přerušil svou kariéru a stali jsme se rovnocennými trenéry mužů. O potřebě doplnit realizační tým už se bavíme od začátku sezony, já z pracovních důvodů nestíhám čtyři tréninky týdně a ještě zápasy. Teď se ale můžeme vhodně doplňovat, jsem nadšený! Mára je úspěšný profesionál, za kterého mluví letošní výsledky juniorů. Roste z něj obrovská trenérská kapacita," obeznámil Syryčanský veřejnost s první změnou v týmu.

A další na sebe nenechaly dlouho čekat. Do utkání s Českou Lípou nové trenérské duo nasadilo řadu mladíků, tři z nich dokonce hráli za seniory vůbec poprvé v kariéře! „A zahráli neskutečně, ve velkém stylu," nešetřil kouč Ústí chválou.

Nic nevzdávají

Možná vás napadne, že jsou to trochu riskantní změny, když tým stále bojuje o účast v nejlepší čtyřce tabulky a o možnost začínat play off na domácí palubovce. „Jenže my rozhodně nic nebalíme, stále chceme bojovat o nejvyšší příčky! Do utkání jsme prostě jen nasadili hráče s tou nejlepší momentální formou," vysvětlil Syryčanský.

Výsledkem byla parádní podívaná, která zdvihala diváky ze sedadel. Ústečtí vedli po dvou třetinách 7:3 a jednoho z největších aspirantů na postup do Superligy mačkali jako šťávu z pomeranče. Favorit otočil skóre až „náhodnými" trefami v závěru.

„Měli jsme smůlu, ty góly tam napadaly po nešťastných odrazech. I hostující kouč přiznal, že jsme byli lepší a že to otočili s obrovskou dávkou štěstí. Udělali jsme jim vítr, předvedli jsme výkon jako z jiné planety," nešetřil chválou.

Jistě, Ústí zůstává dál čtvrté a v případě výher svých pronásledovatelů si zkomplikovalo cestu za svým cílem. Jenže co výhled do budoucna?

„Pokud se takto budeme prezentovat dál, a to nejen hrou, ale i týmovou soudržností, úspěch se dostaví. Je to paradox, prohráli jsme, ale já jsem nadšený. A to jsem byl ještě před několika dny zoufalý," neskrývá Syryčanský a dodává: „Čekají nás velké věci."

Bude tedy Ústí nakonec bojovat o úspěch na dvou frontách? Dost možná, entuziasmus mužům ani juniorům rozhodně nechybí…

Florbal Ústí – Česká Lípa 10:11 (3:1, 4:2, 3:8)Branky: Novák 3, Kühnel, Kužel, Kolstrunk, Kopecký, Šafařovský, Štorek, Stummer – Kněžour 2, Jansa 2, Jeřábek 2, Slaný, Marhan, Mlejnek, Motejzík, Podrabský. Rozhodčí: Nábělek, Štengl. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:2. Střely: 31:32. Diváci: 320.
Florbal Ústí: Netopilík, Hlava – Kužel, Glatz, Pojar, Kolstrunk, Nikolič, Stummer, Kučaba, Sattler, Novák, Kopecký, Stibor, Štorek, Filipec, Mareš, Täuber, Brom, Kühnel, Šafařovský