Vítězství bylo vysoké a námi kontrolované," vyjádřil se spokojený trenér ústeckého výběru Marek Vojta.

Deset branek? V podání ústeckých florbalistů žádný problém. A ještě jeden přídavek k tomu. Jediný, komu se to ve Sportcentru Sluneta nelíbilo, tak byli hráči a fanoušci Ostravy. „K vítězství vedlo to, že se na tréninku věnujeme nácviku věcí, které je potřeba zlepšit. Ladíme detaily. Je to pro nás po návratu mini play off." hodnotil trenér ústeckého výběru Marek Vojta.

OSTRAVA NEKOUSALA

A usilovná snaha měla rychlou odezvu, hosté si z Ústí odvezli pořádný příděl. „Věděli jsme, že Ostrava umí potrápit i favority. Zápasu předcházela podrobná příprava. Podali jsme dobrý individuální i týmový výkon. Ještě je potřeba zlepšit koncentraci," poukázal Marek Vojta, kde ještě vidí u svého týmu možnost růstu.

Utkání bylo rozhodnuto po dvou třetinách, v závěrečné už to byla exhibice a další a další oslavy vstřelených branek Ústí.

„Velkým tématem je očekávání, mnoho hráčů se zabývá tím, co bylo a nebo co bude, my se chceme soustředit na přítomnost a dalších třicet vteřin. Po návratu z karantény se nám daří v koncovce. Trochu jsme se toho báli, ale na tréninku pilujeme zakončení pod tlakem. V utkání si umíme vytvořit tlak a máme hodně šancí. Martin Pražan se vrátil na střídavý start z Chodova, mladí se od něj mohou učit," dodal Vojta.

Florbal Ústí - MVIL Ostrava 11:3 (4:1, 2:1, 5:1) Branky a asistence: Pražan 3, (Kolstrunk, Stummer), Novák 2 (Kužel, Štorek), Kühnel (Semerád), Kopecký (Kühnel), Semerád (Kolstrunk), Horák (Pojar), Kolstrunk (Pražan), Koník (Hulič) - Gaščík (Dombrovský), Šrámek (Kotzur), Dombrovský (Svačinka). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:1. Góly v oslabení: 1:0. Střely na branku: 40:12. Diváci: 160.