Zatímco v září se šestý závod v autocrossu kvůli promáčené trati odkládal, v sobotu se na trati v Motoareálu Chabařovice jelo, přestože počasí opět nepřálo.

PŘEVAHA BOURAČEK

Ještě před startem probíhalo vysoušení trati po vydatném nočním lijáku. „Dávejte pozor, trať je mokrá, hodně to klouže. Přeju jezdcům v Bouračkách, aby moc nebourali, a těm v Leštěnkách, aby něco předvedli," nabádal při rozpravě s jezdci ředitel závodu a start maršál Vlastimil Vorel.

Naznačil tak rozdělení vozidel do dvou kategorií. Novější vozidla do sebe schválně nebourají a přezdívá se jim Leštěnky, zatímco ta starší a méně vyšperkovaná auta mohou schválně v průběhu závodu zajet do soupeře.

Celkem v sedmém dílu seriálu startovalo 23 vozů, z toho ale jen tři nebourací Leštěnky. Mezi nebouracími vozy byl i host z Německa, který si nakonec odnesl druhé místo.
Rozprava probíhá po zkušebních jízdách a připomínají se při ní i některé humorné situace z minula.

„Nikdo zase nepojede pět kol místo tří. Pokud budete mít problém s autem a budete vědět, že nepůjdete na start rozjížďky, hlaste to hned. V depu se budou pohybovat jen závodníci a maximálně dva mechanici, žádné sestřenice, tetičky atd.," vypočítal Vorel.

O VÁNOČNÍHO KAPRA

Po rozpravě se jezdci a jejich někdy hodně opotřebované stroje představili divákům při slavnostním nástupu. Pak už vypukly ostré rozjížďky. Prvních pět proběhlo ještě bez deště a také bez kolize.

Během první přestávky se opět mraky protrhly a diváci se dočkali mnoha kolizí, které jsou pro ně vítaným kořením závodů. Naštěstí zraněná byla jen auta, některá skončila na střeše.

Po více než třiceti rozjížďkách si výhru ze sedmého závodu odnesl v Bouračkách vůz číslo 55 Renault Clio. Mezi Leštěnkami vyhrála posádka na voze Subaru.

Celkovými vítězi třetího ročníku Autopoint Cupu se mezi nebouracími vozy stali Vojtěch Dudys a Kateřina Marková, druhý skončil Lukáš Novotný a třetí Petr Jejkal.

Bouračky ovládla posádka Ervín Malík mladší, Martin Malík. Na druhém místě se umístila dvojice Jiří Valach, Vladimír Valach a třetí Jaroslav Hladík starší, Jan Hladík.

Po závěrečné finálové jízdě následovalo vyhodnocení celého dne a následně v pivnici 13 vyhodnocení celého ročníku Autopoint Cup, kde byly předány poháry a nic nebránilo k propuknutí bouřlivých oslav na počest vítězů.

Motoareál Chabařovice čeká ještě tuto sobotu odložené mistrovství ČR ve Flat Tracku, čili americké ploché dráze. „Před Vánoci pak ještě uspořádáme autocrossový závod o vánočního kapra," uzavřel šéf areálu Martin Fridrich.