Nejsou to žádné televizní celebrity, ale svůj kalendář už mají. Ten v pořadí první s datem 2016 byl slavnostně pokřtěn těsně před Štědrým dnem a byla to sláva.

Mladý cyklistický oddíl funguje necelé dva roky, ale zájemců z řad mládeže má dost. Bicykl Kříž Team Ústí nad Labem vedou dva velcí sportovci, Honza Vácha a Vladimír Kříž. Své osobní úspěchy záměrně tají, ale pro své malé závodníky by se rozdali.

Od deseti na kole

„Od svých deseti let jsem proháněl kolo na silnici, něco o tomto sportu vím. Mám dvě dcery a raději je vidím na kole než u počítače. Na Střížáku jsme dali s kamarády dohromady solidní tratě pro mládež i dospěláky a na soupisce máme přes padesát školáků. V letošním roce jsme pořádali šest vlastních terénních závodů, účastníme se podobných akcí v rámci kraje. Nápad s kalendářem se mi osobně líbí. Dvorní dokumentarista Radek Žák je na každé akci a fotek nadělal stovky. Stačilo jenom vybrat ty nejhezčí a určit termín slavnostního předání," říká Vladimír Kříž.

V malé prodejně cyklistických pomůcek na Bukově bylo plno. Na stole bylo vánoční pečivo, stoh barevných kalendářů čekal na své nové majitele. Někdo přišel v dresu, šestiletý Kubík Zeman dokonce vyhotovil obraz pro trenéra.

„Jsem moc rád, že šikovných dětí máme kolem sebe stále dost. Zajistili jsme pro ně i soustředění v Harrachově, pro příští rok počítáme s velkým závodem kolem Milady. Několik našich reprezentantů se letos zúčastnilo i krajského seriálu Haven MTB 2015 a pochvalu zasluhuje především Eliška Smržová, Martin Bárta, Mates Kraus, David Jílek, Míša Jílková. Snažím se být příkladem pro začínající borce, proto jsem letos vydřel v Kutné Hoře na mistrovství republiky ve své věkové kategorii čtvrté místo. Jsme malý oddíl, začínáme, ale lokty máme ostré," s úsměvem doplňuje svého kamaráda Honza Vácha.

Bezvadná parta

Je to bezvadná parta a rodiče to vědí. Pro Ríšu Jozífka trenéři zajistili v Praze setkání s reprezentantem Jirkou Ježkem, který dokonce přislíbil účast na jedné akci.

Pořád je co vylepšovat, nápadů mají oba mladí trenéři dost. Zájem o kalendář byl značný, v lednu musí zajistit dotisk. Jak by řekl klasik „zřejmě dobrý oddíl". Tak hodně štěstí v roce 2016!