Ještě před týdnem bojovali starší žáci v o postup do krajské soutěže. K překvapení všech porazili domácí naděje jednoznačně 9:0 a mohli oslavovat.

Tenis naučím i babičku

Za tenisovou dřinou a podporou talentu prý stojí jediný muž. Jmenuje se Karel Urbík a s mládežníky to skutečně umí. „Za trenéra mě považují děti ve Všebořicích asi pět let, ale nebráním se i starším zájemcům o bílý sport. Naučím hrát tenis i babičku," směje se mladík s raketou v ruce.

Na dvou antukových kurtech se prý v letní sezoně vystřídá padesát dětí, chtělo by to další hřiště, prostor by byl, ale realizace je hrozně drahá. „Hodně si uděláme svépomocí, ale miliony na kontě nemáme," říká smutně Aleš Klapka, předseda oddílu.

Na jednom kurtu plní úkoly nejmladší sportovci, vedle nich pod dohledem Urbíka mlátí do žlutých míčku dvanáctiletí borci.

Testy jsou makačka

„Dnes jsme měli sportovní testy, a byla to pěkná makačka. Ani nevím, kolik jich bylo, snad deset. Vybavuji si pavouka, vytrvalost, člunkový běh, skok z místa, kliky. Na konci prázdnin bude ještě jeden tenisový kemp a testy se budou opakovat pro možnost porovnání výsledků. Je tu dobrá parta. Samozřejmě že hlavní je tenis, ale nechybí společenská hra, odpočinek či bazén. Tedy nafukovací, aby si někdo nemyslel, že je tu plavecká hala. Oběd vaří pan Klapka, holky dohlížejí na správné stolování. Dnes máme těstoviny," prozradil uchechtaný kluk.

Po chvilce klidu je na programu druhý díl denní dávky, stovky žlutých míčků postupně zaplňují rohy areálu, trénuje se servis na přesnost. Cílem jsou barevné kuželky.

Některé jsou po chvilce samá modřina. Pouze dva kurty, takové domácí prostředí, ale děti jsou spokojené. Vybojovaly si postup a to nikdo nečekal. Gratulujeme!