Počátkem prosince čekalo na svěřence ve všech střediscích BOGI SPORTU překvapení. Během tréninku, který probíhal zcela obvykle, vpadli do haly čerti, které s patřičnou důstojností provázel Mikuláš s anděly. Rodiče, kteří o plánované akci věděli, byli vázáni slibem mlčenlivosti, dětem nic neprozradili.

Děti byly mikulášskou návštěvou skutečně ohromené. Menší i některé větší hledaly ochranu u trenérů i pod andělskými křídly. Čertíci se ukázali spíše jako rozverní raraši než hrůzostrašní netvoři, a tak z dětí strach brzy opadl a ochotně předvedly Mikulášovi, jak pilně trénují, jaké umí cviky a došlo také na písničky. BOGI klub se postaral, aby se dobrůtky z Mikulášova košíku dostaly na všechny a na závěr se děti společně s Mikulášem vyfotily.

SK Liběšice vyhrály první turnaj o pohár předsedy OFS.
První fotbalový turnaj O pohár předsedy ovládli starší žáci Liběšic

Další akcí pak byly speciální vánoční tréninky, které postupně proběhly v Mostě, Litoměřicích a Teplicích. O tento speciální trénink byl velký zájem, a tak se malí sportovci dostavili skutečně v hojném počtu. Trenéři sestavili hodinový program, který spojil jednak běžnou část sportovní, proloženou soutěžemi a nadílku pod stromečkem. Spolupracovali také rodiče, kteří připravili pro své malé sportovce pohoštění. Výjimečnou atmosféru podtrhovala vánoční výzdoba tělocvičen a přítomnost klubového maskota Bogíska.

Vyvrcholením prosincových aktivit v BOGI byl již tradiční Vánoční turnaj pro všechny svěřence BOGI SPORT. Tato opravdu velká akce se uskutečnila ve 11. 12. v Ústí nad Labem ve sportovní hale Stříbrníky a 19. 12. v Lovosicích v hale Chemik a přilehlé nafukovací hale. Pro děti byl připraven „kruháč“. Na děti čekaly sportovní aktivity vycházející z fotbalu, házené, gymnastiky, atletiky, z pohybové koordinace a také oddechová nafukovací odlehčená dráha pro relaxaci. Velké oblibě se těšilo stanoviště s občerstvením.

Příměstský kemp OFS. Foto: OFS Ústí nad Labem
Okresní svaz oživí jméno Josefa Šurala, chystá jeho memoriál

Skupinky, které čítaly 30 dětí se pod dohledem trenérů střídaly na jednotlivých stanovištích po 20 minutách. Na Vánočním turnaji byl vítězem každý. Všechny děti byly za svůj sportovní výkon odměněny medailí – půvabnou vánoční vločkou a diplomem. Poté přišla na řadu část společenská. Do tance se pod vedením trenérek Anny Marie Wagnerové, Adély Stiborové a Patricie Faustové daly děti, celý trenérský tým a také rodiče na tribunách.

Trenéři BOGI SPORT si na výzdobě dali skutečně záležet, připravili vánoční foto koutek, nechyběl Bogísek. Mysleli na všechny své svěřence, na každého čekal pod stromečkem malý dáreček.

FK Ústí nad Labem zimní příprava 2022. Trenéři David Jarolím (vlevo) a Lukáš Jarolím
Lukáš Jarolím: Jsem rád, že jsme se konečně sešli s bráchou v jednom týmu

„Je skvělé, jak se zapojili rodiče a připravili pro všechny děti bohatý raut. Za to jim patří velký dík. Spolupráce rodičů s trenéry nám umožňuje pro naše děti připravit opravdu nádherné akce,“ hodnotí šéftrenér Patrik Zeman vánoční akce v BOGI SPORT.