„Zejména v prvním poločase bylo Kladno kvalitním a hodně nepříjemným soupeřem. My jsme ale plnili všechno, co jsme si řekli, a díky trpělivé defenzivě jsme si počkali na naše šance,“ řekl po jednoznačné výhře 11:1 na palubovce FC Brazil Kladno trenér ústeckého týmu Dušan Stíbal. „Celkově jsme byli trpělivější, z čehož jsme nakonec vytěžili důležitou výhru. Ve druhém poločase už domácí hráli vabank, za což jsme je nemilosrdně trestali a těžili jsme z toho, že jsme na jejich hru bez brankáře byli připravení,“ pochvaloval si hostující lodivod.

Jeho svěřenci využili zaváhání vedoucích Wizards Praha, kteří prohráli na palubovce rezervy prvoligového Mělníku 9:10. Do posledního kola tak vstupují týmy v tomto pořadí: o lepší vzájemný zápas vede Arsenal Benešov, druzí jsou, rovněž se 36 body, Tiradores. Jen o bod zpět je tým z hlavního města. Závěrečné duely hrají všichni tři aspiranti na medaile doma, jednotný výkop posledního kola je naplánován na sobotu na 20.00. Ústí hostí Mělník B, Pražany čekají Liberecké Gazely, Benešovu může cestu za vítězstvím překazit FC Sapa Praha.

1. Futsal liga (21. kolo): SK Interobal Plzeň (futsalisté v červenočerných dresech) - FC Rapid Ústí nad Labem 16:1.
FOTO, VIDEO: Rapid se loučí s prvoligovou scénou, Perštejn má play-off

Do finiše míří také 2. liga, v níž už je jistým postupujícím Baník Chomutov. Dohrávky před posledním kolem zvládly úspěšně jak Betis Kadaň, tak Morgan Commando Teplice. Druzí jmenovaní si díky výhře 7:3 nad Libercem B téměř pojistili stříbrnou příčku.

„Nepodařilo se nám přijet do Liberce v optimálním počtu hráčů a ještě jsme poměrně brzo dostali červenou kartu, takže jsme měli dva hráče na střídání. I přes tyto komplikace jsme odehráli výborné, bojovné a strategicky dobře zvládnuté utkání. Domácí mají mladý, běhavý tým ale všechny jejich nebezpečné přednosti jsme dokázali eliminovat a donutit je k chybám. Kluci hráli jeden za druhého a za to jim patří velké dík,” radoval se trenér Teplic Antonín Veselý.

„Zklamání. Do zápasu jsme vstoupili špatně, a byť se nám povedlo srovnat, druhá půle byl velký propadák. Nebylo tam téměř nic, co bychom mohli hodnotit pozitivně. Z naší hry byl jeden velký chaos a podle toho vypadá i konečné skóre,“ litoval prohry liberecký Pavel Baláž.

Jasnou výhru 10:1 proti už jistě sestupujícímu Turnovu si připsala Kadaň. „Do utkání jsme vstoupili velice dobře, po několika vteřinách jsme vstřelili úvodní branku zápasu. V rychlosti jsme přidali další dvě, stejně se nám povedl i druhý poločas, kdy jsme v úvodu druhé půle vstřelili čtyři branky. Povinnost jsme splnili, pochvala patří i soupeři, který byl i za rozhodnutého stavu stále aktivní a utkání odehrál se ctí,“ řekl manažer Betisu Jaroslav Mezera. (db)