V semifinále 1. ligy se hraje o hodně, tím spíše, že už postup do finále letos znamená minimálně účast v baráži o Superligu. Ústečané se ale za vyrovnaného stavu 2:2 na zápasy ničeho nebojí.

„Obavy z toho nemám. Známe soupeřovy přednosti i slabiny. Bude to jen o nás, jestli předvedeme naší hru a prodáme své kvality. Kluci jsou mladí, ale vypjatých bitev už mají za sebou z juniorské ligy spoustu," říká trenér Severočechů Marek Vojta, jehož tým má věkový průměr pod dvacet let!

A to se v sérii projevuje naplno. Ústí bylo jako vítěz základní části velkým favoritem, s osmým Havířovem ale už málem vypadlo. Prohrávalo totiž 1:2 na zápasy a muselo odvracet soupeřův mečbol. To se povedlo ve velkém stylu, florbalisté čtvrtou bitvu ovládli 11:4.

„Utekli jsme hrobníkovi z lopaty, ale vlezli jsme si na ni sami," uznal po utkání kouč Marek Vojta.

UŽ NEBYLI USTRAŠENÍ

„Nejdůležitější bylo přestat být ustrašený. Něco jsme si řekli před zápasem a jsem rád, že si to všichni vzali k srdci a bylo to vidět na hřišti. Už to nebyl ustrašený výkon a chyba za chybou jako v předešlých zápasech," řekl pro klubový web kapitán David Stummer.

Podle jeho slov se Ústečané přestali bát, že něco zkazí a začali hrát naplno. „Kdo neriskuje, nic nezíská, a proto jsem rád, že jsme si to konečně uvědomili a bylo to vidět, nejen co se týče výsledku, ale především v herním projevu," doplnil.

Podobně názor měl i kouč Vojta: „Máme mladý tým a velké očekávání hráčům svazuje ruce. Více přemýšleli nad tím, co by se mohlo stát, než aby hráli, co umí."
Ústecký mladý tým čeká rozhodující bitva. A pokud si chce skutečně zahrát v Superlize, jiná cesta než přes vítězství nad Havířovem neexistuje.