Ústecký volejbalový klub se horlivě poohlíží po nových posilách. Během posledních dvou týdnů vyzkoušeli Severočeši čtyři nové hráče.

Na turnaji v Bučovicích se ukázali univerzál Mlčuch a nahrávač Röhlr, který je ústeckým odchovancem. Minulý víkend v Liberci kouč Malina vyzkoušel univerzála Hykše, který za Ústí dříve hrál, a nahrávače Průchu, který loni působil v Aeru Odolena Voda.

Otazník nad smečařem

„Jednoho ze dvou nahrávačů bychom určitě angažovali. Röhlr letos dělá státnice a je časově vázán studiem v Praze, u Průchy je to otázka dohody. Na postu univerzála jsme se rozhodli angažovat Hykše, který za nás v předminulé sezoně startoval, podpis smlouvy je na spadnutí," prozradil Deníku šéf extraligového klubu Miroslav Přikryl.

Další otazník visí na postu smečaře. „Věřil jsem, že nám ještě pomůže Salon, ale kvůli problémům s kyčlí to definitivně odmítl. Pokud se najde nějaký vhodný kandidát, začneme s ním jednat a případně ho otestujeme 10. září v utkání ve Varech. Uvažujeme o posílení i na postu libera, máme vytipované hráče, tak uvidíme," podotkl Přikryl.

V Ústí si hodně slibují od posily ze slovenské reprezentace Halandy. „Už několik sezon nás trápí útok z kůlu a tuhle slabinu by nám mohl částečně vyřešit právě Tomáš Halanda," poukázal manažer Přikryl na syna předsedy slovenského volejbalového svazu a produkt školy v Trenčíně.