Dost často se pohybuji mezi amatérskými běžci, proto z vlastní zkušenosti vím, že tahle parta je skvělá a nikdy nezklame. V místní loděnici se opět sejdou, aby podpořili svým potem a peněženkou charitativní běh, jehož výtěžek převezmou rodiče desetiletého Adámka z Třebenic.

Mozková obrna jej vězní ve svých komnatách a potřebná fyzioterapie, lázně a rehabilitace něco stojí. Speciální terapeutická židle by se mu moc hodila. Lidská lhostejnost nepatří mezi charakterové vlastnosti sportovců, zabalte si náhradní triko a ručník do igelitky, navlékněte botasky a představte své kamarády. Stále věřím, že dobrý člověk v Ústí ještě žije.

PODĚKOVÁNÍ OD ADÁMKA

Jsou jich stovky a tisíce, prostě jdou a dělají dobré skutky. Nadační fond Plamínek naděje byl založen v lednu 2014 a už má za sebou řadu krásných akcí.

Registrace běžců začíná hned po obědě a končí ve 14:00 hod. Rodinný běh prověří ty nejmenší, v 15:00 hod. vyběhnou na trať podél Labe dospěláci. V cíli je čeká poděkování od Adámka a potom buřtík u táboráku. Já tam určitě budu.