Veslaři z 21 českých oddílů a také posádky TU Dresden po oba dny testovali svoji výkonnost před nadcházejícími vrcholnými soutěžemi, kterými bude již příští týden Mezinárodní regata v Brně, středoevropský pohár CEFTA a také pražské Primátorky.

NATÁLIE VYHRÁLA VŠECHNO

Našim mladým závodníkům se v chladném a větrném počasí podařilo vybojovat 17 vítězství a dalších 11 hezkých druhých míst.

Nejúspěšnějšími závodníky regaty se stali Natálie Schaidtová a Josef Pavlas.

Dorostenka Natálie Schaidtová získala celkem pět zlatých medailí. Zvítězila ve všech disciplínách, ve kterých startovala vyhrála ve skifu dorostenek, dvě vítězství získala ve dvojskifu s Natálií Krakuvčikovou z Lysé n.L., byla členkou vítězné párové čtyřky dorostenek a s Martinem Zábrodským vyhráli také závod dvojskifů mix.

Dorostenec Josef Pavlas vybojoval 4 zlaté medaile, když také vyhrál svoji jízdu skifu dorostenců, taktéž po oba dny zvítězil ve dvojskifech s Kryštofem Kolocem z Brandýsa a byl taktéž členem vítězné párové čtyřky dorostenců, pro kterou byl tento závod poslední prověrkou před startem na středoevropském poháru olympijských nadějí CEFTA, který se koná již tento pátek v Brně.

Ze dvou vítězství se radovala dorostenka Andrea Mastíková. Vyhrála ve skifu dorostenek a také ve dvojskifu ve společenství s Křivskou ze Slavie Praha.

HONZA ZLOMIL PROKLETÍ

Dvě zlaté medaile si domů vezl také mladší žák Jan Stýblo. Vyhrál ve skifu a také ve dvojskifu společně s Ondřejem Lazarem. Honza tak zlomil své prokletí a „negativní bilanci", kdy ze tří startů ve skifu jednou zvítězil a dvakrát na vedoucí pozici tzv. „chytil kraba" a převrátil svoji loď těsně před cílem.

Další první místo vybojovali Vojtěch Šanda a Jiří Kyral ve dvojskifu starších žáků a překvapením bylo také vítězství Adély Limrové a Natálie Veitové ve dvojskifu starších žákyň.

O další překvapení se postarali dorostenci na osmě, když zvítězili před Neratovicemi a Brandýsem. Tato posádka startovala ve složení Marek Pacholík, Marek Šams, Adam Houšť, Matěj Hečko, Zdeněk Langmaier, Tomáš Příhoda, Jan Šedý a Patrik Malovec.

V závěru sobotního pořadu v závodě mixovaných dvojskifů zvítězila žákovská posádka Vojtěch Šanda s Natálií Veitovou a také Natálie Schaidtová s Martinem Zábrodským.

Příjemnou zprávou nejen pro ústecké veslování, ale pro celou veslařskou veřejnost byla účast pana Jindřicha Januse na regatě. Dlouholetý člen, čestný předseda oddílu a český rekordman v jízdě na veslařském trenažeru ve věkové kategorii 80-90 let byl letos v lednu přepaden a těžce zraněn cestou z tréninku.

Nicméně jeho návštěva na regatě svědčí o jeho stále se zlepšujícím zdravotním stavu a všichni veslaři doufají, že se pan Jindřich Janus znovu chopí vesel.