Ústecká doominance. Jinak se zápas 16. kola I. ligy florbalistů mezi Ústím nad Labem a Havířovem nazvat nedá. Severočeši vedli ve 28. minutě už 10:0, zbylá půlhodinka tak už byla prakticky o ničem.

„Jsem rád, že jsme zvládli začátek zápasu. Od stavu 10:0 už jsem si přál konec,“ shrnul kouč Ústí David Derka.

Domácí vstoupili do zápasu fantasticky. V osmé minutě už vedli 3:0, ve 12. neproměnil Stummer trestné střílení, a tak si o chvíli později pro jistotu dali Slezané vlastní gól. Ani vedení o čtyři branky ale ústecké hráče neuklidnilo a do konce první třetiny nasázeli svému soupeři ještě další čtyři branky. Hostující brankář Gurkovský musel čelit dvaceti střelám, na Dittricha na druhé straně letěly jen dva projektily.

„Do zápasu se nám povedlo skvěle vstoupit a rychle jsme si vypracovali vedení, které jsme navyšovali,“ hodnotil David Stummer. „Od druhé třetiny jsme polevili a situace často přehrávali, nebo nebyli precizní v zakončení,“ připustil fakt, že za stavu 7:0 už nebyla koncentrace úplně stoprocentní.

I přesto ale zkompletoval hattrick Dominik Beneš, druhou branku zaknihoval Ondřej Kawulok a desátý hřebíček do hostující rakve přidal Dan Semerád.

„Soustředění nám pak chybělo i směrem do obrany, soupeř se oklepal a povedlo se mu snížit,“ okomentoval Stummer tři slepené branky Havířova.

HLAVNĚ SE NEZRANIT

Na ty se hostům povedlo navázat i v poslední části, kontrovat dokázal jen domácí Vavruška. „Ve třetí třetině už se zápas jen dohrával, cílem bylo především se nezranit,“ objasnil domácí obránce, proč se brankostroj jeho týmu zastavil.

Ústí k tomu mělo dobrý důvod, už v neděli ho totiž čekalo další kolo v Jaroměři, která bojuje o play-off, na nějž ztrácí dva body. Celek Davida Derky byl před nedělním duelem pátý se sedmibodovým náskokem na svého soupeře. Zápas na východě Čech, jenž byl posledním letošním výjezdem ústeckých florbalistů, skončil po uzávěrce tohoto vydání. Reportáž z něj naleznete v úterním vydání Ústeckého deníku.

Před Vánocemi čeká tým z metropole na Labi ještě sobotní domácí zápas proti Českým Budějovicím (20.00, Sportcentrum Sluneta), po novém roce vyjedou 4. ledna k zápasu do Petrovic.

Florbal, I. liga, 16. kolo:
Florbal Ústí – Slovan Havířov 11:5 (7:0, 3:3, 1:2)
Branky: 2. Dominik Beneš, 7. Radek Kužel, 8. Ondřej Kawulok, 13. vlastní, 15. Dominik Beneš, 18. Pavel Vlček, 18. Martin Žáček, 23. Dominik Beneš, 26. Ondřej Kawulok, 28. Dan Semerád, 43. Václav Vavruška – 34. František Kyc, 36. Vojtěch Vavrečka, 37. Kryštof Malina, 44. Petr Řezáč, 48. Petr Řezáč.
Rozhodčí: Baloun – Šuvada. Vyloučení: 2:6 + Michal Kozelský (Havířov) OT. Využití: 3:0. Diváci: 156.