Úvod zápasu přitom domácím vyšel náramně. Po sérii trojek se dostali do vedení 12:2, jenže hostům se postupně dařilo náskok stahovat. Poločasové resumé už vyznělo pro soupeře, který své vedení ještě navýšil ve třetí části, po které si hýčkal sedmibodový náskok. Sluneta ale v poslední desetiminutovce zabrala, v závěru se Ústí dostalo dokonce do pětibodového vedení, ani to ale nestačilo.

Ve vyrovnaném závěru se nejprve vyfaulovali hostující Kiwilsza a Dodd, krátce po nich ale i domácí Pecka a hosté udeřili. Čtyřmi body v řadě se dostali na dostřel jediného bodu, Sluneta ale výbornou obranou získala míč a měla polského soka na lopatě. Zbytečnou ztrátou ale přišla o míč, čehož hosté využili a košem s faulem získali dvoubodové vedení. Ani oddechový čas trenéra Pištěckého už nezabral, Gliwice poslední útok ubránily a z Ústí si tak odvezli těsné vítězství 78:76.

Téměř deset minut odehrála i nová posila, Kanaďan Guillame Payen-Boucard, který se ale bodově neprosadil. "Není moc co hodnotit, duel rozhodly naprosto hloupé, školácké chyby a ztráty, které nedělají ani malé děti," hodnotil viditelně rozladěný trenér domácích Antonín Pištěcký. "Nezbývá, než soupeři pogratulovat k vítězství, které jsme mu doslova darovali."

"Jsme spokojení, protože se nám podařilo zvítězit, což je pro nás důležité. V zápase jsme udělali spoustu chyb, ale máme dva body, kterých si z palubovky soupeře nesmírně ceníme," zhodnotil trenér hostů Pawel Turkiewicz.

Basketbal, Alpe Adria Cup:
Sluneta Ústí n. L. - GTK Gliwicie 76:78 (23:17, 40:41, 51:58)
Body Ústí: Pecka 17, Stevanovic, Houška a Šotnar po 15, Svejcar 12, Wisseh 2
Nejvíce bodů Gliwice: Radwanski 18, Mack 17, Piechowicz 10, Slupinski 9
Trojky: 27/10 - 19/4. TH: 20/14 - 18/18. Doskoky: 29:29.