Domácí Chabařovice představily poprvé v soutěžním utkání novou akvizici na smeči Veroniku Duchoňovou. „Je z Děčína, ale už měsíc a půl s námi trénuje. Zapadla do kolektivu a tím, že pracuje v Ústí, tak chtěla hrát za nás. V zápase jsme pořád vedly. Holky výborně dodržovaly taktiku při obranně," chválila své svěřenkyně Bromová.

Duel nabral rychlý spád a po třech setech bylo dobojováno. „Šly jsme ostře do podání a dařilo se nám. Dvojice Kapičková a Výborná soupeřkám škodila a tím jsme měly ulehčenou obranu. Výborná excelovala i při hře a k tomu se ještě přidala na bloku Šárka Davidová, která jednoblokem zneškodnila silnou protihráčku na bloku," povídala Bromová.

Odveta už neměla takový ráz, oba celky bojovaly s úbytkem sil a to se projevilo i na jejich údernosti. „Liberec se zlepšil v poli a více se to tahalo. Po ztrátě setu jsme ve čtvrtém opět zabraly na servisu. V dalším kole máme volno, pak nás čeká nevyzpytatelný Tanvald," doplnila trenérka vedoucího celku druhé ligy.

Nejblíže k vedoucímu týmu může být teoreticky Plzeň, která má ztrátu čtrnáct bodů, ale dva zápasy k dobru. „Zrovna tam pojedeme oslabené, jsem ráda, že máme body k dobru," uzavřela Bromová.

2. liga žen: Slovan Chabařovice – Liberec 3:0 (12, 15, 18) a 3:1 (20, 23, –23, 22).Chabařovice: Výborná, Kapičková, Suchoňová, Davidová, Bláhová, Havlíčková, Pánková, Lukšíková, Zlámalová, Housková.