Steelers pasovali do role favorita, jenže před úvodním zápasem řešili v Ostravě zdravotní trable quarterbacka Schroedera. Po úvodní porážce s Prague Lions si domácí chtěli spravit chuť domácím zápasem proti nováčkovi z Ústí nad Labem. Plán vyšel, Steelers porazili Blades 20:6.

Také Blades vstupovali do zápasu s prohrou na svém kontě. A proti zkušeným Steelers je nečekal jednoduchý zápas. Ostravská obrana opět ukázala svou kvalitu a Ústí v útoku k téměř ničemu nepustila. „Obrana dobrá. Udrželi jsme je bez touchdownu,” potvrdil po zápase obránce Steelers, Adam Synáček.

Útok domácích vyrazil do zápasu se záskokem na postu quarterbacka. Schroedera, který se stále zotavuje z operace slepého střeva, dočasně nahradil AJ Palazzolo. "Dalo se očekávat, že Palazzolo ještě nebude se svými spoluhráči sehraný. Nový útok se v první půlce ještě hledal. V té druhé už to bylo lepší,” potvrdil Synáček, který v týmu funguje i jako manažer týmu.

Skóre zápasu otevřel po zemi Musil, který si doběhl pro touchdown. Blades ve druhé a třetí čtvrtině dokázali korigovat stav dvěma field goaly. Do závěrečné čtvrtiny se tak šlo za stavu 7:6 pro domácí. Odpor soupeře se podařilo Steelers zlomit dalším touchdownem po zemi, tentokrát se radoval Dominik Dvorský.

Blades ani v závěru nenašli recept na překonání silné obrany Steelers. „Bohužel jsme nedokázali dotáhnout útok k bodům a zkušený tým jako Steelers nás potrestal,” litoval nevyužitých šancí útočník Jakub Valjent z Ústí. Poslední slovo tak patřilo domácím. Palazzolo si připsal passový touchdown na Jiřího Šimečku a definitivně rozhodl o vítězství Steelers. „Celkově mám ze zápasu dobrý dojem, jen je potřeba pracovat ještě více na útoku,” zhodnotil Synáček.

Steelers čeká další zápas proti Vysočině, Blades doma přivítají Pilsen Patriots.

AUTOR: JIŘÍ UHLÍŘ

Americký fotbal, Paddock liga, 2. kolo:
Scoring summary:
1.čtvrtina
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 7:0 - Jan Musil, 1y run (Jiří Šimečka kick); 6:09
2.čtvrtina
Ústí nad Labem Blades FG - 7:3 - Marek Hruboň, 44y; 11:56
3.čtvrtina
Ústí nad Labem Blades FG - 7:6 - Marek Hruboň, 25y; 7:44
4.čtvrtina
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 14:6 - Dominik Dvorský, 2y run (Jiří Šimečka kick); 10:24
Aquaponik Ostrava Steelers TD - 20:6 - Jiří Šimečka, 15y pass od Andrew James Palazzolo (kick neúspěšný); 4:40