Za sebou už mají vítězný nervák s Gliwicemi, kterým vrátili domácí dvoubodovou porážku. V Polsku uspěli 83:81. „Rozhodl určitě výborný týmový výkon a také to, že i přes delší zápasovou prodlevu jsme dokázali navázat na předchozí výkony,“ zhodnotil trenér Slunety Antonín Pištěcký.

Ten shledal jako výrazné pozitivum i fakt, že tým odcestoval do Polska už den před zápasem. „Určitě to bylo znát. Jeli jsme vrchem, polskou trasou, prakticky celá cesta probíhala po dálnici. Není to nic hrozného, je to prakticky totéž, jako když jedeme k zápasu do Ostravy.“

Zmíněnou výhrou si Sluneta zajistila postup do play-off, zabojovat může i o první místo. K tomu má zatím blíž, jelikož při shodném vzájemném zápase právě s Gliwicemi (76:78 a 83:81) nerozhoduje počet bodů na hřišti soupeře, ale celkové skóre. V něm je Ústí momentálně o jedenáct bodů lepší, čeká ho však zápas ve slovinském Šenčuru, kdežto polský celek přivítá doma poslední Vídeň.

„První nebo druhé místo pro nás nehraje zas až takovou roli. Jsme rádi, že jsme splnili cíl postupu. Pohár hrajeme proto, abychom reprezentační přestávku vyplnili zápasy s kvalitními soupeři, a také abychom okusili basketbal z jiných evropských zemí,“ netají se ústecký trenér.

Pokud jeho svěřenci udrží první příčku, čeká je výlet do maďarského Zalaegersegu, v opačném případě vyrazí až do dalekého Skrljeva, které leží v Chorvatsku.

Jasno může být už ve středu večer po ústeckém vystoupení ve Slovinsku. I tam se Sluneta vydala o den dřív, vzhledem k tomu, že na hráče čekalo více než 700 kilometrů a téměř osm hodin na cestě. Pokud Ústí uspěje, rozhodne až zápas Gliwice - Vídeň 19. prosince.