Basketbalistům ústeckého USK se zatím ve 2. lize daří. V domácím prostředí přehráli nejprve Domažlice a poté i Klatovy a s bilancí osmi výher a dvou porážek stíhají vedoucí Benešov.

„Získali jsme dvě vítězství, které jsme chtěli v domácím prostředí uhrát, a to je pro nás hlavní,“ shrnul oba duely jeden z domácích hráčů Vít Beneš.

Obě utkání měl ústecký celek pod kontrolou. Zvlášť v sobotním duelu proti Domažlicím měli svěřenci trenéra Alexandra Nováka pozici zdánlivě usnadněnou. Hosté totiž přijeli pouze v pěti a za celý zápas tak nemohli vystřídat jediného hráče.

HLAVNĚ NEPODCENIT SOUPEŘE

„Právě takové zápasy zavánějí snadným podceněním,“ upozornil však Beneš. „Ačkoliv jsme ale k utkání přistoupili zodpovědně, nepovedlo se nám utéct víc než na 18 bodů rozdílu,“ líčil průběh zápasu. „Soupeř hrál velice slušně, kdykoliv jsme ale potřebovali, dokázali jsme zabrat a nakonec si dojít pro pohodovou výhru,“ dodal.

V podobném duchu se neslo i utkání s týmem Klatov. „Bohužel ani zde se nám nepovedlo urvat na nějaký výraznější bodový rozdíl, ačkoliv jsme měli celé utkání pod kontrolou a soupeře jsme přehrávali, “ popsal Beneš, jenž si v zápase připsal sedm bodů.
Přesto mohou být v Ústí spokojení. Celek, který je tvořen převážně mladými vysokoškoláky a hráči, kteří nakukují i do ligového A týmu ústecké Slunety, atakuje vedoucí příčku ve 2. lize, která je třetí nejvyšší soutěží.

„Jasně že panuje spokojenost. Kromě výsledků totiž směřuje i herní projev tam, kam chceme, a zápasy se prostě a jednoduše bavíme.“ Ústí mohlo pomýšlet i na vedoucí příčku, ovšem přímý souboj o ni v minulém kole prohrálo v Benešově 68:71. „Ta porážka byla velice těsná a určitě nás mrzí, ale ještě máme půlku sezóny před sebou,“ uzavřel Beneš pozitivně.

Už v dalším kole čeká USK derby se sousedním béčkem Litoměřic. První duel se odehraje už příští středu v Litoměřicích, odveta je na programu v neděli 16. prosince v tělocvičně vysokoškolských kolejí na Klíši. „Budeme rádi, když nás fanoušci přijdou povzbudit.“

Basketbal muži, 2. liga:
USK Ústí – Domažlice 81:68 (23:14, 43:33, 62:53)
Nejvíce bodů Ústí: Musel 16, Rytíř a Pokorný D. 14, Freiesleben 11, Maděra a Pokorný J. 7

USK Ústí – Klatovy 78:70 (22:15 45:36 67:52)
Nejvíce bodů Ústí: Musel 22, Maděra 14, Freiesleben 10, Banýr 8, Beneš 7

Pořadí: 1. Benešov 18, 2. Ústí 18, 3. Rokycany 17, 4. Radotín 16, 5. Písek B 16, 6. Litoměřice B 16, …